Ege Haberleri

EGE

  500 köpeğe sağlık taraması

  Hürriyet Haber
  31 Ağustos 2014 - 01:37Son Güncelleme : 29 Ağustos 2014 - 12:12

  KARŞIYAKA Belediyesi, Örnekköy'deki belediyeye ait Celal Üner Köpek Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi'ndeki 500 köpeği sağlık taramasından geçirdi, kuduz aşılarını tamamladı.

  Sahipsiz sokak hayvanlarını Örnekköy'deki bakımevinde koruma altına alan Karşıyaka Belediyesi, bakıma muhtaç 500 köpeğin sağlık taramasını gerçekleştirdi. Veteriner İşleri Müdürlüğü'ne bağlı iki hekim tarafından gerçekleştirilen kapsamlı tarama çerçevesinde, hayvanlarda bulaşıcı hastalık kontrolü yapıldı. Rutin muayenelerin yanı sıra, iç - dış parazit ilaç uygulamaları ile yıllık kuduz aşıları da tamamlandı.

  40 TON KURU MAMA

  Karşıyaka Belediyesi Celal Üner Köpek Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde, 3 bakıcı personel ve 1 gönüllü görev yapıyor. Burada barındırılan 500 sahipsiz köpek, yılda 40 ton kuru mama ve 50 ton makarna ile besleniyor. Hayvanların her türlü sağlık sorununa da Karşıyaka Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü'nde görev yapan veteriner hekimler müdahale ediyor.

  BARINAK YENİLENECEK

  Can dostlara en iyi şekilde sahip çıkmak için çalışmalarını sürdürdüklerini anlatan Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, "Celal Üner Köpek Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezimizde kalan can dostlarımıza en iyi şekilde bakıyoruz. Tedavilerini eksiksiz sürdürüyoruz. Yakın zamanda bakımevimizin fiziki şartlarını daha da iyileştireceğiz. İnsana yapılan yatırım kadar, can dostlara yapılan hizmetler de çok önemlidir. Bu anlayışla çalışmalarımızı sürdüreceğiz" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı