ANKARA HABERLERİ

500 bin Türk Erasmus’la Avrupa’da

Hürriyet Haber
31.03.2017 - 13:39Son Güncelleme :

Türkiye Ulusal Ajansı, Anadolu Medeniyetleri Müzesi'nde ‘Erasmus+ 30. Yıl’ etkinliği düzenledi.

Hürriyet Haber

Programda konuşan Avrupa Birliği (AB) Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ahmet Yücel, Erasmus eğitim programının AB tarafından uygulanan en başarılı programlardan birisi olduğunu vurgulayarak, 1987'de başlayan program kapsamında bugün yıllık 300 bin öğrencinin farklı ülkelerde eğitim aldığı bildirdi. Yücel, Erasmus programının artık "Erasmus+" ismiyle anıldığını ve öğrenci değişiminin yanı sıra eğitim, staj ve gönüllülük gibi alanları da kapsadığını dile getirerek, programın ayrıca kurumlar arasında yeni iş birliği imkanları yarattığını söyledi.

ÖĞRENCİLERE HATIRA PARASI

AB Türkiye Delegasyonu Başkan Yardımcısı Gabriel Munuera Vinals da konuşmasında, Erasmus+ programının, AB'de çok kültürlülüğünün geliştirilmesi açısından en başarılı programlardan biri olduğunu vurgulayarak, bu programa toplamda 9 milyondan fazla kişinin kaltıldığını aktardı. Türkiye'nin programa 2004'ten bu yana dahil olduğunu ve programın önemli katılımcılarından birisi olduğunu ifade eden Vinals, "500 bin Türk vatandaşı 2004-2015 yılları arasında Erasmus+ programına katıldı. Avrupa'dan Türkiye'ye ise 55 bin öğrenci geldi" dedi. Etkinlikte, Erasmus+ ile Türkiye'ye gelerek eğitim gören yabancı öğrenciler de Türkiye'de edindikleri tecrübelerini paylaştı. Resepsiyon, davetlilere yapılan ikram ve Erasmus öğrencileri için hatıra parası basılmasının ardından sona erdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden 500 bin Türk Erasmus’la Avrupa’da hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2017 tarihinde saat 13 39’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 500 bin Türk Erasmus’la Avrupa’da haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı