Gündem Haberleri

  500 bin liralık borç cinneti

  Ali SAYLAM / DHA
  26.06.2013 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Seydişehir, dün Yusuf ve Mücahit Aydın kardeşlerin acı çığlıklarıyla güne başladı. İki kardeş, babaları Ahmet, anneleri Emine ve kardeşleri Tuğba’yı evde ölü buldu.

  500 bin lira borcu olan Ahmet Aydın’ın, eşi ve kızını iple boğup bileğini keserek intihar ettiği ortaya çıktı.

  KONYA, Seydişehir’de pazarcılık yapan Yusuf Aydın (17) ve kardeşi Mücahit (12), dün satış yapmaya gittikleri Beyşehir’den saat 10.15’te Aktaş Mahallesi’ndeki evlerine döndüklerinde, babaları Ahmet Aydın (41) ve anneleri Emine Aydın’ı (36) bir odada, kız kardeşi Tuğba Aydın’ı (15) da diğer odada hareketsiz yatarken buldu. Yusuf Aydın’ın çığlıkları üzerine komşuları polisi aradı. Eve gelen sağlık görevlileri, Ahmet Aydın ve eşi Emine Aydın’ın bileğinde kesik izleri ile kızları Tuğba Aydın’ın boğazında boğulma izi ve morarma
  olduğunu saptadı. Polis ekiplerinin yaptığı araştırmaya göre olay şöyle gelişti:

  TIR’I DA KENDİSİ DE YANDI
  Bir nakliye firmasında şoför olan Ahmet Aydın, 30 Mayıs’ta kullandığı kablo yüklü TIR ile Ereğli yakınlarında bir tesiste mola verdi. Bu sırada araçtaki 2 piknik tüpünden sızan gaz nedeniyle patlama oldu ve TIR’ın kabini ile dorsesinde hasar meydana geldi. Vücudunda oluşan yanıklar nedeniyle Samsun’da tedavi görüp 4 gün önce evine dönen Ahmet Aydın ve eşi, dün saat 05.00’te pazarcılık yapan oğulları Yusuf ve Mücahit’i Beyşehir’e uğurladı.

  ÖNCE EŞİNİ ÖLDÜRMÜŞ
  Ahmet Aydın bu sırada eşine, “TIR’daki patlama nedeniyle 500 bin lira borç oluştu. Nasıl ödeyeceğiz” dedi. Çocukları gittikten sonra salondaki yer yatağına yatan Ahmet Aydın, cinnet getirip önce çamaşır ipiyle yanında yatan eşi Emine Aydın’ı boğdu. Sonra odasında uyuyan Anadolu İmam Hatip Lisesi 2’nci sınıf öğrencisi kızı Tuğba Aydın’ı boğazına ip dolayarak öldürdü. Solak olan Aydın, yatağına döndükten sonra da bıçakla sağ bileğini kesip, yorganı da üstüne örterek intihar etti. Ölen 3 kişinin cesetleri otopsi için morga kaldırıldı.

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı