ANKARA HABERLERİ

‘500 bin kombide ölüm riski var’

Hürriyet Haber
28.04.2017 - 16:04Son Güncelleme :

Termosan Mühendislik Yönetim Kurulu Başkanı Suat İnan, tüm binalarda ısı yalıtımının yapılmasıyla Türkiye'nin enerji tüketiminde 10-12 milyar dolarlık tasarruf sağlanabileceğini belirtti.

Hürriyet Haber

Kombilere ilişkin değerlendirmede bulunan İnan, doğalgazın Türkiye'ye geldiği yıllarda takılan ilk kombilerin teknolojik açıdan çok geri kaldığını ve can güvenliğini tehdit ettiğini belirtti. İnan, "Ankara'da ölümlü kazalara sebebiyet verecek 500 bin kombi var. Bu kombilerin değişimi geçen sene başladı. Artık keyfiyete bırakılmıyor" dedi. İnan, özellikle bacaları ve kombisi standartlara uygun olmayan evlerin riskle karşı karşıya olduğunu vurgulayarak, "Bunların kayıtları var. Ekipler gidip 3 haftaya kadar süre veriyor, gerekli işlemler yapılmamışsa evin gazı mühürleniyor" ifadesini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden ‘500 bin kombide ölüm riski var’ hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Nisan 2017 tarihinde saat 16 04’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ‘500 bin kombide ölüm riski var’ haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı