Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

500 bin euro sözü geldi idman başladı

Kulüp başkanı Ahmet Gökçek’in “Paralarınız en kısa zamanda verilecek” sözünü yeterli görmeyen sarı lacivertli oyuncular sabah idmanına çıkmadı. Bunun üzerine apar topar bulunan 500 bin Euro, futbolcuların hesaplarına yatırıldı ve boykot bitti.

Atilla TÜRKER
SON GÜNCELLEME

SÜPER Lig’de yarın Fenerbahçe’yi konuk edecek Ankaragücü’nde futbolcuların, transfer ücretlerinin ödenmemesini protesto etmek amacıyla önceki günkü antrenmana çıkmamaları gündeme bomba gibi düştü. Sarı lacivertli kulübün, son günlerde yaptığı ilginç açıklamalarla dikkat çeken yöneticisi Ayhan Atalay, dün NTV Spor’un canlı yayınına katılarak haberi yalanlamaya çalıştı. Ancak, sonrasında yaşanan gelişmeler haberin doğruluğunu ortaya koydu.
İkna etmeye çalıştılar
Hürriyet’te yayımlanan haber üzerine dün sabah saatlerinde Ankaragücü’nün Sarayköy tesislerine giden yöneticiler, bir dizi görüşme yaparak, bir taraftan futbolculara olan kızgınlıklarını dile getirdiler, diğer taraftan da onları idmana çıkmaya ikna etmeye çalıştılar.
Tesislerde takıma hitaben bir konuşma yapan Ankaragücü Kulübü Başkanı Ahmet Gökçek, paraların en kısa zamanda ödeneceğini bildirip, antrenman boykotunu sona erdirmelerini istedi. Ancak Gökçek’in konuşması yeterli olmadı; diğer yöneticilerin çeşitli zamanlarda verdiği parasal vaaatlerin gerçekleşmediğini göz önüne alan oyuncular idmana çıkmayı reddettiler.
Hesapları kontrol ettiler
Futbolcuların boykotta kararlı olduğunu gören Ankaragücü yöneticileri apar topar 500 bin Euro toparladılar ve bu durumu takıma bildirdiler. Bunun üzerine boykotu bitirme kararı alan oyuncular saat 14.00 sularında antrenmana çıktılar. İdman sonrası futbolcuların ilk işi ise banka hesaplarını kontrol etmek oldu. Birbirlerine “Senin paran yatmış mı?” diye soran oyuncular, alacaklarının hiç olmazsa bir kısmının ödenmesiyle rahatladılar.

Bizi rezil ettiniz

Antrenman boykotu yaptıkları için futbolcularına çok kızan Ankaragücü Başkanı Ahmet Gökçek, “Çok ayıp ettiniz. İçinizden hanginiz bu haberi sızdırdı?” dedi.

ANKARAGÜCÜ Başkanı Ahmet Gökçek, antrenman boykotunu sona erdirmek amacıyla dün sabah kulübün Sarayköy tesislerine gelip futbolculara bir konuşma yaptı.
Gökçek, kızgınlık ve sitem dolu konuşmasında oyuncularına, “Bizi rezil ettiniz. Çok ayıp sizin yaptığınız. Bu sorunu kendi aramızda çözmemiz gerekirdi. Sıkıntılı günler yaşıyoruz. Keşke böyle bir boykot yapmasaydınız. İçinizden hanginiz bu haberi sızdırdı? O kişiyi ya da kişileri mutlaka bulacağım. Ama yine de sizin bugünkü idmana çıkmanızı ve pazar günü de Fenerbahçe karşısında en iyi şekilde mücadele etmenizi istiyorum” dedi.

‘Çıkın, yalanlayın’ dediler ama futbolcular reddetti

BAŞKAN Ahmet Gökçek’in, “Bizi rezil ettiniz” diye tepki gösterdiği futbolculara, bazı yöneticiler de, “Şimdi basın mensuplarının önüne çıkın ve boykot haberinin yalan olduğunu, antrenman yaptığınızı söyleyin” dedi.
Ancak Ankaragüçlü oyuncuların hiçbiri bu talebi kabul etmedi. Futbolcuların kendi aralarında yaptıkları değerlendirmede, “Olmayan bir antrenman için nasıl ‘oldu’ deriz. Yalan söyleyemeyiz. Bize yakışmaz” diye konuştuğu belirtildi.
Öte yandan yöneticilerin bu konuda Adem Koçak’ı ilk başta ikna ettiği, ancak diğer futbolcuların, “Ayıp olur. Hiçbirimiz böyle bir şey yapmıyoruz. Üstelik bugünün yarını da var” şeklinde uyarıda bulunmaları üzerine Adem Koçak’ın
geri adım attığı öğrenildi.

Ağabey, biz antrenmanı boykot ettik

ANKARAGÜCÜ’nde futbolcuların antrenman boykotu yaptığını duyuran tek isim olan muhabirimiz Atilla Türker, haberi nasıl aldığını ve sonrasında yaşanan gelişmeleri şöyle anlattı...
11.45: Ankaragüçlü bir futbolcu, beni telefonla arayarak, “Ağabey, benden duymuş olma, sana güveniyorum, biz antrenmanı boykot ettik. Çünkü uzun süredir paramızı alamıyoruz. Sorun çözülemezse yarın da idmana çıkmayacağız” dedi.
Müthiş bir haberdi. Fenerbahçe maçı öncesi böyle bir boykot, inanılması güç bir olaydı. Arayan futbolcuya inanmama rağmen, hemen telefona sarıldım, güvenilir isimleri aramaya başladım.
11.50 ile 13.30 arası yaptığım görüşmelerde olay çok net bir biçimde kesinleşti. Görüştüğüm başka üç futbolcu da “Bizden duymuş olma ama olay doğru” dediler.
Tabii, olayı takibe devam ettim. Öğleden sonra ya da akşam saatlerinde bir idman yapılma olasılığını göz önünde bulundurarak, futbolcularla sürekli iletişim halinde oldum. Ama özellikle kulüp yöneticilerini aramadım. Haberin duyulması halinde gece geç saatlerde bazı futbolculara salonda idman yaptırma olasılığını bile düşündüm.

DÜN NE OLDU?

09:30 Hürriyet’teki boykot haberini okuyan başkan Ahmet Gökçek ve yöneticiler Sarayköy Tesisleri’ne geldi.
10:00 Ahmet Gökçek idman için tesislere gelen futbolculara konuşma yapıp, “Boykotu bitirip antrenmana çıkın” dedi.
10:10 Ankaragücü Asbaşkanı Ayhan Atalay, NTV Spor’un yayınına çıkıp boykotu yalanlamaya çalıştı ve Atilla Türker’le tartıştı.
14:00 Yöneticilerden “500 bin Euro bulduk, banka hesaplarınıza bugün yatıracağız” sözünü alan futbolcular eylemi sona erdirme kararı aldı.
14:35 Ayhan Atalay, Atilla Türker’i cep telefonundan arayarak, “Ayağını denk al” diye tehdit etti.
16:30 İdmanın bitmesinin ardından futbolcular ilk olarak banka hesaplarına baktı.

Canlı yayında yanlış bilgi verdi

27 Nisan’da Ankara’da bir basın toplantısı yaparak Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’a yönelik şok suçlamalarda bulunan Ankaragücü Asbaşkanı Ayhan Atalay, dün NTV Spor’un canlı yayınına bağlanarak, futbolcuların antrenman boykotu yaptığı haberini yalanlamaya çalıştı.
 Canlı yayında, haberi yazan Atilla Türker’le tartışan Atalay, “Maaşlarla ilgili bir sıkıntı var ancak idmana çıkmama gibi bir şey kesinlikle yok. Tüm takım değil sadece iki futbolcu idmana çıkmadı. Bugün banka hesaplarına para yatırdım, mesele kapandı. Dün antrenman yapıldı, bugün de yapılıyor” dedi.  Oysa Atalay bu sözleri söylediği sırada idman yapılmıyordu. Başkan Ahmet Gökçek futbolcuları antrenmana çıkmaya ikna etmeye çalışıyordu.


Bunları da Beğenebilirsiniz