Gündem Haberleri

GÜNDEM

  500 adet yerli otomobil almaya söz verdiler

  Hürriyet Haber
  29.10.2015 - 19:40 | Son Güncelleme:

  Bursa'nın İnegöl İlçesi’ndeki mobilya üreticileri Türkiye tarafından üretilecek yerli otomobilden 500 adet almaya söz verdiler.

  500 adet yerli otomobil almaya söz verdiler

  İnegöl Mobilya Sanayicileri Derneğinde düzenlenen basın toplantısına TİM Yönetim Kurulu Üyesi ve Mobilya Dernekler Federasyonu (MOSFED) Başkanı Ahmet Güleç, İnegöl Mobilya Sanayicileri Derneği Başkanı Yavuz Uğurdağ, İnegöl Sanayi ve Ticaret Odası (İTSO) Mobilya Sektör Meclis Başkanı Kenan Kender, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) İnegöl Şubesi Başkanı Halil Malkoç, Mobilyacılar Odası Başkanı Özcan Ayhan ile mobilyacılar katıldı.

  Yerli otonun ilk sahibi Muzaffer Altıntaş olabilirYerli otonun ilk sahibi Muzaffer Altıntaş olabilir

  Yerli otomobile destek verdiklerini dile getiren TİM Yönetim Kurulu Üyesi ve MOSFED Başkanı Ahmet Güleç, "İhracat değeri ve stratejik önemi sebebiyle ülkemiz için önemli olan otomotiv sektörü, büyüme ve istihdam açısından son derece kritiktir. Otomotiv sektörünün 2023 hedeflerine ulaşma konusunda geliştirilmesi ve ülke ekonomisinin sürdürülebilir büyümesi için her kesim tarafından desteklenmesi gerekiyor" dedi.

  40 milyon Euro’luk yerli oto prototipleri İsveç’ten böyle gelmiş40 milyon Euro’luk yerli oto prototipleri İsveç’ten böyle gelmiş

  İnegöl mobilyacıları olarak, üretilecek yerli otomobilden ilk etapta 500 otomobil alma sözü verdiklerini dile getiren Güleç, "Bir mobilya üretim merkezi olan İnegöl’de bugün kayıtlı 56 bin 367 araç bulunuyor. Bu rakamın 25 bin 117’si ise otomobil. Son yıllarda mobilya üretimi ve pazarlama gücünü ihracata da yansıtan İnegöl, geçtiğimiz yıl Türkiye mobilya ihracatının yüzde 20’sini tek başına gerçekleştirdi. İmalat ve ihracattaki potansiyelini başarıya ulaştıran İnegöl sanayicileri, imalat sanayinin büyüme ve kalkınma için ne kadar önem taşıdığını biliyor. Bu sebeple ülkemizin üretim gücüne büyük katkı sağlayan otomotiv sektörünün gelişmesi için her türlü fedakarlığı yapacağız. Bugün gelinen noktada gerçekten önemli fırsat yakalandı. Bu sebeple ülkemizin otomotiv sektöründe çıkacağı tüm yolların önünde açık olması için İnegöllü sanayiciler olarak gönüllü çalışacağımızın bilinmesini istiyoruz" diye konuştu.

  Işık: Saab 9-3ün fikri mülkiyet haklarını aldıkIşık: Saab 9-3'ün fikri mülkiyet haklarını aldık

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı