Gündem Haberleri

  50 yaşındaki enişte, 14 yaşındaki kızı kaçırdı

  Murat KİBRİTOĞLU/ADANA, (DHA)
  10.08.2006 - 12:43 | Son Güncelleme:

  Adana’da, 35 gün önce kayıplara karışan 14 yaşındaki F.U.’nun, halasının eşi 7 çocuk babası 50 yaşındaki Kerim Duman tarafından kaçırıldığı iddia edildi. Savcılığa suç duyurusunda bulunan 48 yaşındaki Zekiye U., aynı kişinin daha önce de kızını kaçırmaya teşebbüs ettiğini söyledi.

  Gürpınar Mahallesi’nde oturan F.U., Beyrut’ta işçi olarak çalışan halasının eşi Kerim Duman’ın kendilerine misafir olarak geldiği günün gecesi kayboldu. Duman’ın da kaybolmasından şüphelenen aile, bu kişinin kızlarını kaçırdığı iddiasıyla savcılığa suç duyurusunda bulundu. Savcılığa Duman hakkında şikayet dilekçesi veren 6 çocuk annesi Zekiye U., “İzne geldi, kızımı kaçırdı. Daha önce de kızımı kaçırmaya kalkışmış, komşuların fark etmesiyle amacına ulaşamamıştı” dedi.

  Kerim Duman'ın görümcesinin eşi olduğunu ve Beyrut’ta çalıştığını anlatan Zekiye U. “35 gün önce izne geldi. O zaman İsrail daha Lübnan'ı bombalamaya başlamamıştı. Bize de misafirliğe geldi. Aynı gece kızımı kaçırdı. Daha önce de kızımı kaçırmak istemişti. Komşular fark edince yakalandı. Akraba olduğu için şikayetçi olmadık. Eşimden bile bu işi gizledik. Kızımda gözü varmış. Yaşına bakmadan onu kandırıp kaçırdı” iddiasında bulundu.

  Kerim Duman'ın kızını evlenme vaadiyle kaçırıp, kaçak yolla Beyrut’a götürmüş olabileceğini söyleyen Zekiye U., “Belki de Türkiye’de başka bir ilde saklanıyorlardır. Ne olur kızımı bulun. Torunu yaşındaki kızımı kaçıran o adamı yakalayıp cezalandırın” dedi.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı