Gündem Haberleri

  50 km girip vurdular

  Turan YILMAZ - Bülent SARIOĞLU / ANKARA
  24.10.2007 - 09:11 | Son Güncelleme:

  Türk F-16'ları önceden belirlenmiş hedeflere saldırdı. Bilinen bazı PKK kamplarına ateş yağdırdı. Bu bilgiyi dün Tereörle Mücadele Yüksek Kurulu'nda Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek verdi.

  F-16’larımız 50 km. girip kampları dağıttı Terörle Mücadele Yüksek Kurulu Başkanlığı’nı da yürüten Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, AKP yönetimine Dağlıca’daki saldırının ardından Kuzey Irak’taki bazı PKK kamplarının F-16’lar ve topçular tarafından vurulduğu bilgisini verdi.

  Saldırının ardından F-16’ların sınıra yakın PKK kamplarını vurduğunu belirten Çiçek, 45-50 kilometre uzaktaki kamplara da sorti yapıldığı anlattı. Çiçek, kilometrelerce içerdeki PKK hedeflerinin menzili geniş toplarla da

  REUTERS-AP
  DOĞRULADI

  Uluslararası Haber Ajansları Reuters ve Associated Press, askeri kaynaklara dayandırdığı son dakika haberlerinde, Türk savaş uçaklarının ve topçusunun Kuzey Irak'taki PKK kamplarını pazardan salı gününe kadar aralıksız bombaladığını duyurdu.

  vurulduğunu aktardı. Bakan Çiçek, bölgede sayıları 1200 ile 2 bin arasında değişen Türk askerlerinin öteden beri K. Irak’ta bulunduğunu hatırlattı. Çiçek, saldırının ardından Silahlı Kuvvetler’in sıcak takip kapsamında sınır boyunda karadan da kapsamlı operasyonlar yürüttüğünü anlattı ve "Zaman zaman sınır dışına çıkılıp girildiği de oldu" dedi.

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı