Gündem Haberleri

GÜNDEM

  50 kız öğrenciyi taciz eden doçent üniversiteden atıldı

  Hürriyet Haber
  17 Temmuz 2001 - 01:39Son Güncelleme : 17 Temmuz 2001 - 01:39

  Denizli Pamukkale Üniversitesi'nde 50 kadar kız öğrenciyi taciz ettiği öne sürülen Eğitim Fakültesi Resim-İş Eğitimi Anabilim Dalı öğretim üyesi Yardımcı Doç. Dr. Murat Kabukçuoğlu'nun, kamu görevinden çıkarılması kararlaştırıldı.

  Hakkında açılan soruşturma dosyasını inceleyen YÖK Yüksek Disiplin Kurulu, soruşturma dosyasında mevcut bilgi ve belgeleri değerlendirdi. YÖK, Kabukçuoğlu'nun öğrencilere cinsel tacizde bulunduğu, sarkıntılık ettiği, ders ve atölye çalışmalarına silahla girdiği yolundaki iddiaların sabit olduğu kanaatine vardı. Suçun niteliği nedeniyle Kabukçuoğlu'na Yüksek Öğretim Kanunları Yönetici, Öğretim Elemanı ve Memurları Disiplin Yönetmeliği'nin 11-B ile 5 ve 6'ncı maddelerine dayanarak kamu görevinden çıkarma cezası verildi.

  Karar Pamukkale Üniversitesi Rektörlüğü'ne yazıyla iletildi. 50 kadar öğrencisine cinsel tacizde bulunduğu öne sürülen Kabukçuoğlu, soruşturmanın başlatılmasıyla birlikte açığa alınmıştı. YÖK, kararı Kabukçuoğlu'na yazıyla bildirilecek ve Pamukkale Üniversitesi ile ilişkisi kesilecek. Kabukçuoğlu, kararla başka üniversitede de öğretim üyesi olamayacak, kamu görevi yapamayacak.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı