KIRKLARELİ HABERLERİ

50 kişilik girişimcilik eğitimine 200 kişi başvurdu

AA / Özgün Tiran
26.02.2016 - 12:20Son Güncelleme :
AA / Özgün Tiran

KIRKLARELİ (AA) - Kırklareli Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR), Kırklareli Üniversitesi (KLÜ) ile Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme İdaresi (KOSGEB) Müdürlüğü’nce açılacak olan 50 kişilik girişimcilik eğitimlerine 200 kişi başvurdu.
İŞKUR binasında, eğitimlere katılmak amacıyla başvuru yapan 200 kişi, projelerini İŞKUR, KLÜ ve KOSGEB, yetkililerine anlattı.
Proje anlatımın ardından eğitime katılacak 50 kişi belirlendi.
İŞKUR Müdürü Hasan Aksoy, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, girişimcilik eğitimlerine yoğun ilgi gösterildiğini söyledi.
İlgiden sonra derece memnun olduklarını belirten Aksoy, eğitimlere seçilmeyen girişimci adaylarının daha sonra düzenlenecek eğitimlere katılabileceğini kaydetti.
Eğitime katılacak olan girişimci adaylarına günlük 20 lira ödeme yapılacağını anlatan Aksoy, bu tür eğitimlerini iş kurmak isteyen girişimciler için çok önemli olduğunu vurguladı.
Aksoy, eğitimler sonrası işini kurmak isteyen girişimcilere KOSGEB tarafından 50 bin lira hibe, 100 bin lira ise faizsiz kredi verileceğini sözlerine ekledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kırklareli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kırklareli ilinden 50 kişilik girişimcilik eğitimine 200 kişi başvurdu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2016 tarihinde saat 12 20’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 50 kişilik girişimcilik eğitimine 200 kişi başvurdu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı