Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

50 bin dolarlık ayıp

Celal DEMİRBİLEK
SON GÜNCELLEME

Bulgarlar'ın gerekli izin için istedikleri 100 bin dolara karşılık 50 bin dolar teklif edilince, ringe çıkamayan Ahmet Sabri olası bir Dünya şampiyonluğundan oldu. Boksörümüz, ‘‘Ringe çıksaydım tek kolumu bağlar yine rakiplerimi döverdim’’ dedi.

Yazık oldu

Boksör Ahmet Sabri 50 bin dolar (9 milyar lira) için olası bir Dünya şampiyonluğundan oldu. Bulgarlar'ın Ahmet Sabri'ye Türk Milli forması ile dövüşmesine izin vermek için istedikleri 100 bin dolar ödenmeyince Türkiye'nin boks tarihinde ilk dünya şampiyonluğu madalyasını da elimizden kaçırmış olduk.

Büyük reklam kaçtı

Dünya boks otoriteleri Ahmet Sabri'nin 57 kiloda şampiyonluğuna çok kolay ulaşabileceği görüşünde birleşirken, ‘‘Naim'e 1 milyon dolar veren Türkiye, Ahmet Sabri için neden 100 bin dolar vermedi, hayret ediyoruz. 100 bin dolar için milyonlarca dolarlık reklamı kaçırdınız’’ dedi.

Bulgar fiyat düşürdü

Dünya Boks Birliği'nde görev yapan Bulgar asıllı Alman Babacev'in şampiyona sırasında ‘‘Ben Bulgarlarla anlaştım. 50 bin dolara gerekli izni alırım’’ demesine karşılık, Boks Federasyonu Başkanı Caner Doğaneli, ‘‘Ben Bulgarlar'ın fiyatı düşürmesini bekliyorum’’ yanıtını verdi.

Tek kolumla döverdim

Şampiyonayı televizyondan izleyen Sabri, ‘‘Rakiplerimin maçlarını izledikçe kahroldum. Bu rakipleri tek kolumu bağlar yine döverdim. N'olur lisansımı Bulgarlar'dan alın da ülkem Türkiye'ye altı ay sonra Avrupa, 1999'da Dünya, Sydney'de ise Olimpiyat şampiyonluğu madalyası kazandırayım’’ dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz