ANKARA HABERLERİ

5 yıllık çöp eve Büyükşehir el attı

Hürriyet Haber
26.03.2016 - 18:06Son Güncelleme :

Ankara Hürriyet’in ‘Çöp ev ortada kaldı’ başlıklı haber ile gündeme getirdiği Keçiören’deki çöp eve Büyükşehir müdahale etti. 5 yıldır biriktirilen çöplerle dolu ev, Büyükşehir ekipleri tarafından temizlenerek ilaçlandı.

Hürriyet Haber

Büyükşehir Belediyesi, Keçiören Aktepe Mahallesi'nde, 13 yıldır yalnız yaşayan 74 yaşındaki Saadet Tavan'ın, 5 yıldır çöp biriktirdiği evini temizleyerek ilaçladı. Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ile Kent Estetiği Dairesi Başkanlığı ekipleri, Tavan’a ait çöp evi temizleyerek, yaşlı kadının oğlu Sinan Tavan’a teslim etti. Yetkililer, “Ev boşaltıldıktan sonra hijyenik temizliği yapıldı. Evde bulunan televizyon ile gerekli eşya ve belgeler de yaşlı kadının oğluna teslim edildi. Evde hiçbir malzeme bırakmadık” dedi

ÜÇ AY MÜCADELE VERDİ

Ankara Hürriyet, 12 Mart 2016 tarihli sayısında yer alan ‘Çöp ev ortada kaldı’ başlıklı haber ile soruna dikkat çekmişti. Biriktirdiği çöplerle evini yaşanmaz hale getiren 74 yaşındaki Saadet Tavan hastalandıktan sonra komşularının girişimiyle huzurevine yerleştirilmişti. Tavan’ın çöp evini temizletebilmek için 3 aydır mücadele verdiğini belirten oğlu Sinan Tavan, “Evde en az 5 yıllık çöp var. Ev zaten kira, ev sahibi yurt dışında. 2 bin lira da borcu birikti. Benim bunu ödeyebilecek ve evi temizletebilecek durumum yok. 8 Ocak’ta Keçiören Kaymakamlığı’na dilekçemi verdim. 12 Ocak’ta Kaymakamlık Keçiören Belediyesi’ne ve Büyükşehir’e bildirmiş. Keçiören Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne ve Aktepe Zabıta Karakolu’na da gittim. Onlar kendi imkânlarımla temizletmemi söylediler. Büyükşehir’e gittim, böyle bir yazının gelmediğini söylediler. Üç aydır temizletemedim” demişti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden 5 yıllık çöp eve Büyükşehir el attı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Mart 2016 tarihinde saat 18 06’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 5 yıllık çöp eve Büyükşehir el attı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı