5 yılda 5 milyon lira burs verdi

M. Akif ERDEM/İSTANBUL, (DHA)
29.05.2010 - 16:12 | Son Güncelleme:

Yalçın Sabancı Eğitim Vakfı öğrencilere 5 yılda 5 milyon TL burs dağıttı

Yalçın Sabancı Eğitim Vakfı bursiyerlerinin tanışması ve kaynaşması için vakfın Çamlıca'da bulunan merkezinde buluşma toplantısı düzenledi. Toplantı'da konuşan Vakfın Yönetim kurulu Başkanı Yalçın Sabancı, 5 yıl önce kurulan vakfın ilk bursiyer sayısını sürekli arttırdığını belirterek ”İlk yıl 72 bursiyerimiz varken şu anda bursiyerlerimizin sayısı 664'e çıktı” diye konuştu.

Küçükçamlıca'da Yalçın Sabancı Eğitim Vakfı'nın merkezinde bursiyerlerin tanışması ve kaynaşması amacıyla düzenlenen tanışma toplantısına vakfın Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Sabancı, eğitmenler, bursiyerler, aileleri ve vakfın çalışanları katıldı. Toplantıda konuşma yapan Yalçın Sabancı ”Vakfımız, Türkiye'nin tüm bölgelerinden seçilen Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, milli duygulara sahip, sağlam karakterli, güvenilir ve başarılı ancak maddi desteğe ihtiyacı olan öğrencilere burs vermeyi ilke edindi. Bu eğitim yılında öğrenci sayımız 664'e çıktı” dedi.

5 yıl içinde bursiyerlere toplam 5 milyon TL. ödeme yaptıklarını kaydeden Sabancı ”Bu yıl ise 1.5 milyon TL. eğitim yardımında bulunduk. Bu yardımlar artarak devam edecek. Eğitimini sürdürmek isteyenlere destek veriyoruz. Onların topluma kazandırılmasına aileleriyle birlikte katkı sağlamayı amaçlıyoruz. Böylece ülkemize de eğitimli insanlar kazandırmayı amaçlıyoruz” diye konuştu.

Vakıftan burs alan 664 öğrenciden 84'ü nün Denizcilik Fakültelerinde öğrenim gördüğü bu öğrencilerin mezun olmalarının ardından YA-SA Denizcilik bünyesinde çalışmalarına imkan sağlandığı öğrenildi. Konuşmaların ardından toplantıya katılanlar topluca hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra bahçede yemeğe geçildi.
Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı