« Hürriyet.com.tr
MENÜ

5 yelkenli 50 bin TL

Yelken kursunu yeni bitirmiş olanlar için öğrendiklerini pekiştirmenin en iyi yolu nispeten küçük ve tabii ki en önemlisi fiyatı ucuz bir tekneye sahip olmaktır. Fiyatı ucuz diye burun kıvırmayın, bu yelkenliler düşündüğünüzün üstünde bir performansa sergiliyor.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Quicksail 21+
27.900 TL

Fiberglastan inşa edilmiş olan 7 metre boyunda, 2,50 metre genişliğindeki yelkenli Türk malı. Bu fiyata krom vardavela, iki adet cenova vinci, ana yelken makaraları, pusula, krom merdiven, hareketli maun yeke, kesirli arma, alüminyum direk ve bumba, bir takım gurcata, ana yelken ve cenova mandar ve iskotaları, temiz ve pis su tankları, marin tuvalet, 45 amper akü gibi donanımlar da satın alınabiliyor. Ayrıca salondaki maun masa, masa altında saklama dolabı, LED aydınlatmalar, baş taraftaki çift kişilik yatak, yatak altı dolap, marin ocak, evye, elektrikli hidroforlu musluk ve dolap da fiyata dâhil. 15 beygirlik motor takılabilen teknenin fiyatına motor ve vergiler dâhil değil.

Sun 2000
15.700 Euro

Fransız markası Jeanneau’nun 6,64 metre boyunda, 2,55 metre enindeki bu yelkenlisinin standart paketinde ana yelken, tek gurcatalı alüminyum direk, cenova halatları için iki adet Harken vinç, vinç kolları, makara ve palanga sistemiyle ayarlanabilir kıç istralya, sargılı cenova sistemi, polyester ana yelken mandarı, cenova mandarı, ana yelken ve cenova ıskotaları, ıskota halatı, havuzlukta oturma alanı boyunca tik tutamaçlar, oturma yerleri altında iki ambar, ahşap, vernikli dümen yekesi, sökülebilir dümen palası, kıç platform, dıştan takma motor braketi, yüzme merdiveni gibi donanımlar yer alıyor. İç mekândaysa baş altındaki kamarada çift kişilik yatak, yatak altında depolama bölümü, salonun her iki tarafında birer adet tek kişilik köşe yatak, ahşap malzemeden mutfak çevresi, giriş merdiveni ve dolaplar standart pakete dâhil. Fiyata motor ve vergiler dâhil değil. Yelkenliyi Türkiye’de teslim almak için 5-6 bin Euro civarında ek bir ücreti gözden çıkarmak gerekiyor.

EGE 23
18.000 Euro

7 metre boyunda, 2,50 metre genişliğindeki Türk malı yelkenliye bu parayı ödediğinizde 350 kilogramlık pik döküm salmayı, bir adet ana yelken ve bir adet yüzde 100 cenova sarmalı yelkeni, alüminyum direk bumbasını, furling cenovayı, ana yelken ve cenova mandarlarıyla ıskotalarını, Plastimo marka makaraları, ana yelken ıskota palangasını da satın almış oluyorsunuz. Ayrıca paslanmaz krom ön ve arka korkuluklar, iki adet vinç, kıçta dümen iğnecikleri ve denize iniş merdiveni gibi donanımlar fiyata dâhil. Baş altında V biçiminde iki kişilik yatak, ortada açılır kapanır masa, sancak ve iskelede ikişer kişilik karşılıklı oturma bölümü, evye ve tek göz ocak, 70 litre temiz su tankı da standart paketin içinde. Motor ve vergiler ise fiyata dâhil değil.

First 21.7
18.244 Euro

Fransız markası Beneteau’nun hareketli salmalı yelkenlisi 6,40 metre boyunda, 2,48 metre eninde. Salonu ve başaltında bir kamarası bulunuyor. Bu parayı ödediğinizde sarı meşe iç ahşap kaplama, parke görünümlü lamine farş tahtaları, kapalı pulpit, yataklar ve döşemeler, tek set gurcatalı alüminyum direk, iki adet camadan ipi, bumba baskı palangası, sarma cenova, ayarlanabilir cenova arabaları, iki adet vinç, ahşap uzatmalı yeke, iki adet dikey oynar dümen palası, polyester oturaklar ve denize inme merdiveni gibi donanımları satın almış oluyorsunuz. Motor, vergiler ve nakliye hariç satışa sunulan teknede 50 amperlik akü ve 12 volt elektrik paneli bulunuyor. Teslim yeri İstanbul.

ETAP 22S
19.900 Euro

Belçikalı Etap Yachts’ın 6,26 metre uzunluğunda, 2,49 metre genişliğindeki teknesinin en büyük özelliği batmazlığının tescillenmiş olması. Bu açıdan amatör kullanıcıya büyük güven veren yelkenliye bu parayı ödediğinizde ana yelken, cenova, tüm sabit ve hareketli arma, halatlar, marin tuvalet, iki gözlü ocak, salon, havuzluk masası ve portatif su tankları da satın almış oluyorsunuz. İstanbul’da teslim edilen yelkenliye 8 beygirlik kıçtan takma motor uygun, ancak fiyata dâhil değil. Ayrıca vergileri, nakliye ve gümrük ücretlerini de ekstradan ödemek gerekiyor.


Bunları da Beğenebilirsiniz