Gündem Haberleri

GÜNDEM

  5 yaşındaki kızını "kızgın şişle" dağladı

  A.A
  29 Ağustos 2006 - 15:35Son Güncelleme : 29 Ağustos 2006 - 17:42

  Adana'da, ayakkabı boyacılığı yapan baba, 5 yaşındaki kızını “kızgın şiş” ile dağladığı iddiasıyla gözaltına alındı.

  Merkez Seyhan ilçesi Mirzaçelebi Mahallesi 15. Sokak'ta, Tarık O. (35), vatandaşların ihbarı üzerine, kızı G.O'yu (5), ocakta ısıttığı kebap şişi ile dağladığı iddiasıyla gözaltına alındı.

  Adana Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü ekiplerince koruma altına alınan G.O'nun, cep telefonun kaybolmasından sorumlu tuttuğu babası tarafından uygulandığı iddia edilen şiddet sonucu, kollarında, omuzlarında ve ayaklarında simetrik yanık izleri tespit edildi./images/100/0x0/55eb55fff018fbb8f8bab1f7

  Çocuk Şube Müdürlüğünde bir psikologun incelediği ve “ruhen çöküntü içerisinde” olduğu belirlenen küçük çocuk, sevk edildiği Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Çocuk Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Servisinde tedavi altına alındı.

  Kızının önce banyoda yandığı, ardından da üzerine çay döküldüğü iddialarında bulunan ve suçlamayı kabul etmeyen Tarık O'nun, evlerine giren hırsız tarafından çalınan cep telefonunu, kızının alarak sokakta kaybettiğini sandığı ve bunun üzerine şiddet uyguladığı öğrenildi.

  ESKİ YARA İZLERİ

  Yetkililer, yapılan incelemede Tarık O'nun, kızına farklı tarihlerde şiddet uyguladığının tespit edildiğini, çocuktaki yara izlerinin de bunu doğruladığını ifade etti.

  Şiddetin şokunu üzerinden atamayan ve korkudan üzerine çay döküldüğünü söyleyen çocuğun tedavisinin süreceği ve devlet koruması altına alınacağı bildirildi.

  Tarık O'nun, ifadesinin alınmasının ardından adliyeye sevk edileceği belirtildi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı