Gündem Haberleri

GÜNDEM

  5 yaşındaki çocuğa işkence iddiası

  Yavuz KUŞDEMİR/UŞAK, (DHA)
  31 Ekim 2008 - 14:06Son Güncelleme : 31 Ekim 2008 - 14:06

  İZMİR'in Torbalı İlçesi'nde, 5 yaşındaki Ö.C.K.'ye ailesi tarafından işkence yapıldığı iddia edildi.

  Jandarma olayla ilgili soruşturma başlatırken, Sosyal Hizmetler Müdürlüğü de Ö.C.K.'nın annesi Z.K. ile yanına kaçtığı hurdacı R.Y. hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

  İddiaya göre, 30 yaşındaki Z.K. adlı kadın, bir ay önce Uşak merkeze bağlı Alanyurt Köyü'ndeki evinden çocukları F.K. (12), Z.K. (8) ve Ö.C.K. (5) ile İzmir Torbalı'da hurdacılık yapan R.Y.'ye kaçtı. Z.K.'nın küçük oğlu Ö.C.K.'ye burada günlerce işkence yapıldığı iddia edildi.

  Olayın duyulmasının ardından ailesi, dün Z.K. ve minik Ö.C.K.'yi, otomobilleriyle Uşak'a getirdi. Ö.C.K., vücudundaki izler nedeniyle Alanyurt Sağlık Ocağı'na götürüldü. Burada ilk tedavisi yapılan Ö.C.K., Uşak Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. Ö.C.K.'nın, çocuk cerrahi ve pskiyatri servislerinde tedavisine devam edildiği bildirildi.

  Ö.C.K.'nın tedavisinin ardından Vali Yardımcısı Ertuğ Şevket Aksoy'un talimatıyla Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Çocuk Yuvası'nda koruma altına alınacağı belirtildi. İzmir İl Jandarma Komutanlığı olayla ilgili soruşturma başlatırken, Uşak Sosyal Hizmetler Müdürlüğü de işkenceye uğradığı iddia edilen Ö.C.K.'nın annesi ve Torbalı'da yanına kaçtığı R.Y. hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı