Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

5. yabancıya evet

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Birinci Lig kulüpleri yabancıya sıcak bakıyor. 18 kulübün 12'si kararı olumlu bulurken, 5 kulüp 5 yabancının Türk futboluna zarar vereceği görüşünü taşıyor...

Futbol Federasyonu'nun 1998-99 sezonunun ikinci yarısı için 5. yabancı futbolcu transferine izin vermesine, Birinci Lig kulüpleri genellikle sıcak bakıyor. A.A'nın yaptığı araştırmada, ligde yer alan 18 kulübün 12'si, federasyonun aldığı kararı olumlu bulurken, 6 kulüp ise 5 yabancı futbolcu oynatılmasının Türk futboluna zarar vereceği görüşünde.

Fenerbahçe, Galatasaray, Trabzonspor, İstanbulspor, Gazianteps, Kocaelispor, Ç.Dardanel, Altay, Karabükspor, Ankaragücü, G.Birliği ve Antalyaspor, 5. yabancı transferine sıcak bakan kulüpler. Bu kararın Türk futboluna ve Milli Takıma zarar vereceğine inanan kulüpler ise Beşiktaş, Samsun, Erzurumspor, Sakarya, Adanaspor ve Bursaspor.

Bu karara hem karşı çıkan, hem de onaylayan Birinci Lig kulüpleri, 5 yabancı futbolcuya oynama izni verilmesinin Türk futbolcularının astronomik transfer ücretlerini düşüreceği konusunda hemfikirler. Kulüp yöneticilerinin büyük çoğunluğu, iç piyasadaki transfer rakamlarının bu kararla aşağılara ineceği görüşünü savundular.
Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler