« Hürriyet.com.tr
MENÜ

5. yabancı lüks

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

<ı>Yeni bir boyut

Futbol Federasyonu'nun 5. yabancı transferine izin vermesinin yankıları sürüyor. Profesyonel Futbolcular Derneği, kararın Türk futbolunu baltalayacağını ileri sürerken, bazı kulüpler sınırlamanın kalkması yönünde görüş bildiriyorlar. Tartışma süredursun, G.Saray'ın Brezilyalı kalecisi Taffarel'in ilginç görüşleri, konuya yeni bir boyut getirdi.

<ı>Zarar verir

Bakın Taferel neler söylüyor: ‘‘Bana sorarsanız, 5 yabancı, büyük bir atılım içinde olan Türk futbolu için biraz lüks. Bu konuda gayet samimiyim. Ben de bir yabancıyım ve G.Saray'ın file bekçisiyim. Ama tekrar ediyorum, 5 yabancı Türk futbolu için biraz fazla. Altyapıya zarar verir. İşin bu yönünü de düşünmek gerekir.

<ı>İki veya üç

Kaliteli iki veya üç yabancı eğitim açısından, bir şeyleri öğrenme açısından kazanç olarak düşünülebilir. Brezilya futboluna bakın. Dünyanın her tarafında Brezilyalı futbolcu oynuyor. Futbol, Brezilya'da ne kadar seviliyorsa, Türkiye'de de hemen hemen o ilgi ve sevgi var. Öyleyse, Türk futbolcusu neden Brezilyalı futbolcu gibi dünya piyasasına çıkmasın...

<ı>Biraz düşünün

Brezilya altyapı konusunda çok titiz davranıyor. Büyük önem veriyor. Ve bunun meyvelerini topluyor. Bence bütün kulüplerin şapkalarını önüne koyup düşünmesi gerekir. Yabancı futbolcu alıp getirmek, işin kolay tarafı. Altyapı, söylediğim gibi bir hamle içinde olan Türk futbolu için en gerçekci yoldur.’’CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz