Ege Haberleri

EGE

  5 ülkeden 32 genç fotoğrafçı buluştu

  İZMİR, (DHA)
  22 Şubat 2011 - 00:00Son Güncelleme : 21 Şubat 2011 - 20:00

  Farklı ülkelerden ve kültürlerden fotoğrafçıların İzmir’e bakış açılarını ve izlenimlerini yansıtan 40 eser, Karabağlar Belediyesi Çalıkuşu Kongre ve Sergi Salonu’nda beğeniye sunuldu.

  İzmir’de Karabağlar Belediyesi, Romanya, Bulgaristan, Yunanistan, İtalya ve Türkiye’den 32 genç fotoğraf sanatçısının, İzmir ve çevresinde objektiflerine yansıyan karelerden oluşan sergiyi sanatseverlerle buluşturdu. Çalıkuşu Kongre ve Sergi Salonu’ndaki Parlayan Bakış Türkiye Fotoğraf Grubu Sergisi’nin açılışına Başkan Sıtkı Kürüm’ün de aralarında yer aldığı kalabalık davetli topluluğu katıldı. Koordinatörlüğünü Muratcan Karagöz’ün yaptığı proje kapsamında sunulan 40 fotoğraf büyük beğeni topladı, tam not aldı.


  Ay sonuna kadar

  28 Şubat’a kadar açık kalacak sergide eserlerine yer verilen genç objektifler şöyle: Türkiye’den Muratcan Karagöz, Hüseyin Mert Hüroğlu, Hacer Duygu Yeşilkayalı, Gizem Arabacı, Sanaz Atasaygın, Selin Cıbır, Damla Bağ; Romanya’dan Radu Spiridon, Bartis Barna, Marton Lorand, Ioana Filipas, Doria Dragusin, Andrada
  Damian; İtalya’dan Michele Guida, Ana Soledad Capasso Torres, Elena Actis, Maddalena Zampitelli, Sandra Kyeremeh, Clio Squadroni; Bulgaristan’dan Stanyo Kyurkchiev, Zheko Simeonov, Mariyan Ivanov, Petya Kyurkchiev, Denica Daskalova, Simona Mileva; Yunanistan’dan Antonios Mavropoulos, Anja Misounof, Maria Antonıou ve Eleni Tsoureli.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı