Gündem Haberleri

  5 trilyon hayali 24 saat sürdü

  Hürriyet Haber
  20.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Milli Piyango Yılbaşı ikramiyesinin 5 trilyon olmadığı açıklandı. Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Fikret Ünlü, bayilerin isteğini MP Genel Müdürü'ne ilettiğini söyledi.

  Ünlü, Genel Müdür İlhan Küsmenoğlu'nun ‘sonraki ikramiyelerde uçurum yaratacağı’ gerekçesiyle bunu reddettiğini belirtti. MP İdaresi de ikramiyenin 3 trilyon olduğunu açıkladı.

  MİLLİ Piyango'nun (MP) 5 trilyonluk Yılbaşı ikramiyesinin hayali, ancak 24 saat sürdü. Anadolu Ajansı'nın önceki gün servise koyduğu bir haberden hareketle, dün gazetelerde yer alan ‘Yılbaşı ikramiyesi 5 trilyon yönündeki haberlerin sadece bir ‘temenni' olduğu ortaya çıktı.

  Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Fikret Ünlü, dün Hürriyet'e ikramiyenin 5 trilyona yükseltilmesinin MP bayilerinin ‘ortak isteği' olduğunu vurguladı. Ünlü şunları söyledi: ‘‘MP bayileri bana başvurdular ve ‘Yılbaşı ikramiyesi yüksek tutulsun, hiç değilse 5 trilyona yakın olsun. Çünkü satışlar düştü' diye yakındılar. Ben de hak verdim.’’

  Bayileri MP Genel Müdürü İlhan Küsmenoğlu ile buluşturduğunu belirten Ünlü, toplantı sonrasında Küsmenoğlu ile görüştüğünü de belirtti. Ünlü, ‘‘Genel Müdür, ‘İmkanlarımızı zorlar. Sonraki ikramiyelerle uçurum oluşur. Bu düzenleme yanlış olur' görüşünü belirtti’’ dedi. Ünlü, Küsmenoğlu'nun kararına saygı duyduğunu belirterek, ‘‘Çünkü bunu belirleyecek olan idaredir. Ben sadece aracı oldum, bir telkinim olmadı’’ bilgisini verdi.

  MP İdaresi de, yılbaşı ikramiyesinin 15 Ağustos'taki Yönetim Kurulu’nda 3 trilyon olarak belirlendiğini açıkladı. Tam bilet fiyatının da 6 milyon olduğu kaydedildi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı