Gündem Haberleri

GÜNDEM

  5 saatlik esaretin mağduru çocuklar anneye teslim

  Fatih KARAÇALI/ADANA, (DHA)
  02.10.2008 - 14:25 | Son Güncelleme:

  ADANA'da evde yalnız bıraktığı 3 çocuğunun üzerlerine kapıyı kilitleyip gezmeye giden 22 yaşındaki Gülşah Tanar, savcılık talimatıyla serbest bırakılırken, olaydan ders çıkardığı düşünülüp, yuvadaki çocukları da aile bütünlüğü ve anne şefkati göz önünde bulundurularak kendisine teslim edildi.

  Mobilya iskeleti yapan eşi Erdem Tanar'dan ayrı yaşayan Gülşah Tanar, dün, 5 yaşındaki İlayda, 2 yaşındaki Aras ve 11 aylık Suzan'ı, Güzelyalı Mahallesi 134 Sokak'taki Kelebek Apartmanı 6'ncı kattaki dairede yalnız bırakıp, annesi Muteber Akpur'le gezmeye çıkmış, onun gidişinden 5 saat sonra acıkan çocukların ağlamalarını duyan komşuların haber vermesi üzerine gelen polis ve itfaiye ekipleri, 3 kardeşi kurtarmıştı.

  Çocukların kurtarılmasından bir saat sonra eve döndüğünde çocuklarını bulamayan Gülşah Tanar, komşuların olayı anlatması üzerine gittiği Fatih Polis Merkezi'nde gözaltına alındı. Çocukları savcılık talimatıyla Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu İl Müdürlüğü Çocuk Yuvası'na teslim edilip, devlet korumasına alınan Gülşah Tanar, annesine ayakkabı almaya çıktıklarını, daha sonra bir hasta ziyaretine gidince geciktiklerini söyledi. Çocuklarını çok sevdiğini kaydeden Gülşah Tanar, ancak annesinin de hasta olması nedeniyle birlikte çıkamayacakları için onları evde bırakmak zorunda kaldığını, oturdukları eve yeni taşındıkları için komşuları tanımadığından çocuklara kısa süreliğine bakmaları için kimseye bırakamadığını söyledi.

  Dün gece ilerleyen saatlerde, nöbetçi Cumhuriyet Savcısı, Gülşah Tanar'ın yaptığı hatanın farkına vardığını, ailenin bütünlüğünün korunması ve çocukların anne şefkatinden mahrum kalmaması gerektiği değerlendirmesinde bulunarak, kadını serbest bıraktı, çocukların da yuvadan alınıp, annelerine teslim edilmesi talimatı verdi. Yaşanan olaydan pişman olan Tanar, çocuklarına hasretle sarılıp, evlerinin yolunu tuttu.
  Savcılık, soruşturma sonucuna göre, Gülşah Tanar hakkında dava açabilecek.

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı