« Hürriyet.com.tr
MENÜ

5 milyon doları Süren ödesin

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Doğan Yayın Holding Medya Grup Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ,"G.Saray yönetiminin acil paraya ihtiyacı olduğu bir dönemde 5 milyon dolarlık fazla bir teklifi nasıl değerlendirmeye almadan reddettiğini anlamakta güçlük çekiyorum" dedi.

Galatasaray Spor Kulübü alt kuruluşu olan Sportif A.Ş hisselerinin yüzde 21.05'lik oranının 20 milyon dolar karşılığında AIG Blue Voyage Fund şirketine devir anlaşmasının imzasından sonra, Doğan Yayın Holding Medya Grup Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ, yaptığı açıklamada Galatasaray'ın 5 milyon dolar zarara uğratıldığını, bu parayı Süren yönetiminin cebinden karşılaması gerektiğini söyledi.

Doğan Yayın Holding olarak, Galatasaray Sportif A.Ş'nin yüzde 20 hissesine, AIG şartları çerçevesinde ama AIG'den 5 milyon dolar fazla, 25 milyon dolar önerdiklerini ifade eden Yalçındağ açıklamasını şöyle sürdürdü:

BÜYÜK ÇELİŞKİ

‘‘8 Temmuz tarihinde yaptığımız bu teklif üzerine Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Sayın Faruk Süren AIG ile görüşmelerinin devam ettiğini ve anlaşmalarında gizlilik maddesi olduğunu, bu sebeple bizim teklifimizi ancak ağustos ayında değerlendirmeye alacaklarını söyledi.

Teklifimizin AIG teklifinden 5 milyon dolar daha fazla olması ve bir Türk firması olmamız nedeni ile önerimizin ciddi olarak ele alındığı, birçok Galatasaraylı yönetici tarafından ifade edildi.

İki grubun parasal teklifleri yanında, kulübe sağlayacağı katkıların karşılaştırılacağı bize defalarca söylendiyse de bu yapılmadı ve en azından bize böyle bir soru gelmedi. Tüm bunlara rağmen, geçen hafta basında Galatasaray Kulübü'nün, Sportif A.Ş hisselerinin yüzde 21.05'lik oranının 20 milyon dolar karşılığında AIG Blue Voyage Fund grubuna devredildiğini öğrendim.

HAYIRLI OLSUN!

Bu karar, Galatasaray yönetiminin kararıdır ve onların sorumluluklarıdır. Kulüp için doğru karar verildiğine inanmak istiyorum. Bundan sonra hepimize bu kararın Galatasaray Spor Kulübü'ne fayda getirmesini sağlamak düşüyor.

Hayırlı olmasını diliyorum. Diğer taraftan, bir Galatasaray taraftarı olarak yönetimin acil paraya ihtiyaç duyduğu bu dönemde, gelen 5 milyon dolarlık daha fazla bir teklifi değerlendirmeye almadan nasıl reddettiğini anlamakta güçlük çekiyorum.

Konunun fazla detayına girmek istemiyorum. Mutlaka, bizim bilmediğimiz ama Galatasaray'a menfaat sağlayacak artılar vardır diye düşünüyorum. Her ne olursa olsun Galatasaray'ın 5 milyon dolar zarara uğratılmasına hiçbir yöneticinin yetkisi olmadığı görüşündeyim.

Ve Faruk Süren yönetiminin Galatasaray'a verilen 5 milyon dolarlık zararı kendi ceplerinden karşılamaları gerektiği inancını taşıyorum.’’

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler