« Hürriyet.com.tr
MENÜ

5. macera da hüsranla bitti

CSKA Moskova yenilgisiyle bu sezonki Avrupa kupaları defterini kapatan Beşiktaş'ın 5. "Devler Ligi" macerası da hüsranla bitti.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Siyah-beyazlılar, 5. kez mücadele ettiği Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde, gruplarını 2 kez üçüncü, 3 kez de dördüncü sırada tamamlarken, ilk 2 sırada yer alıp 2. turu henüz göremedi.

"Kara Kartallar", "Devler Ligi"nde 5 sezonda yaptığı 30 maçta toplam 8 galibiyet, 3 beraberlik, 19 yenilgi alırken, 22 gol atıp, kalesinde 56 gol gördü.
Beşiktaş, gruplarda en fazla 7 puana ulaşabildi.

EN BAŞARILI TEKNİK ADAM LUCESCU

Beşiktaş, 5 kez yer aldığı Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde en başarılı dönemini, Rumen teknik direktör Mircea Lucescu yönetiminde yaşadı.

Siyah-beyazlılar, 2003-2004 sezonunda Lucescu yönetiminde gruplarda 7 puan topladı.

Beşiktaş, "Devler Ligi"nde Galli teknik adam John Benjamin Toshack ve Ertuğrul Sağlam yönetiminde 6'şar, İtalyan Nevio Scala ve bu sezon Mustafa Denizli yönetiminde ise 4'er puan aldı.

EN FARKLI GALİBİYETİNİ BARCELONA'YA KARŞI ALDI

Beşiktaş, Avrupa Şampiyonlar Ligi tarihinde en farklı galibiyetini İspanyol devi Barcelona'ya karşı 3-0'lık skorla aldı. Siyah-beyazlılar, 2000-2001 sezonunda İstanbul'daki maçta Barcelona'yı 3-0 yenme başarısını gösterdi. "Kara Kartallar" bunun yanı sıra, "Devler Ligi"nde toplam 8 galibiyetinden 2'sini 2, kalan 5'ini de tek farklı skorlarla kazandı.

EN FARKLI YENİLGİ LIVERPOOL'DAN

Beşiktaş, Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde en farklı yenilgisini 2007-2008 sezonunda İngiltere'nin Liverpool takımına karşı deplasmanda 8-0'lık skorla aldı.

Siyah-beyazlılar ayrıca, 2000-2001 sezonunda yine İngiltere deplasmanında Leeds United'a 6-0, aynı sezon İspanya deplasmanında Barcelona'ya 5-0 mağlup oldu.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler