Gündem Haberleri

GÜNDEM

  5. kattan düştü 5. gün yürüdü: Maltaeriği kurtardı

  İHA
  08.05.2017 - 22:28 | Son Güncelleme:

  İzmİr’de sofra bezini silkelemek isterken 5. kattan düşen ve bel omurgası kırılan Başak Görücü (16), Buca Seyfi Demirsoy Devlet Hastanesinde yapılan tedavi sonrası 5. gününde yürüyerek taburcu edildi. Düşerken erik ağacına takılan Görücü, “Birkaç gün önce kesmeyi düşündüğümüz ağaç benim kurtarıcım oldu” dedi.

  Görücü, üzerine bastığı koltuğun kayması ile bir anda dengesini kaybederek aşağıya düşerken altta bulunan maltaeriği (yeni dünya) ağacının dallarına çarpmasıyla zemine sert şekilde çakılmaktan kurtuldu. Hastaneye kaldırılan genç kızda yapılan tetkik ve incelemeler sonucunda sırt omurlarında çatlak, bel omurlarında parçalanma kırığı ve omurganın kayması saptandı.

  Başak Görücü, yaşadıklarını şu sözlerle anlattı: “Bahçedeki erik ağacına takıldım ve o ağaç hızımı yavaşlattı. Allah’ın takdiri; betona değil, toprağa düştüm. Beden eğitimi okumak istiyorum. Yürüyemeyeceğim için çok korktum ama şu an çok iyiyim.”

  Ameliyatı gerçekleştiren Op. Dr. Berkant Atay ise “4 saat süren operasyonumuzda bozulan omurgayı titanyum plaklar ile stabilize edip düzelttik. Ağaca takılınca düşme hızı yavaşlamış. Başak çok şanslıymış. Ölümle sonuçlanabilecek bir yükseklikten düşmüş. Böyle ucuz atlatanı az görüyoruz” diye konuştu. 

  Etiketler: izmir , gazetehaberleri
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı