Gündem Haberleri

GÜNDEM

  5 günde tam 5 milyon dolar

  Hürriyet Haber
  15.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme: 15.05.2000 - 00:01

  Dünyanın en büyük uçak gemisi Eisenhower'ın personeli

  alışverişle turizm sezonunun ilk yoğunluğunu yaşatıyor

  CUMA günü Antalya'ya gelip liman açıklarına demirleyen dünyanın en büyük uçak gemisi Dwight D. Eisenhower'ın personeli, turistik kenti doldurdu. 17 Mayıs'a kadar Antalya'da kalacak olan dev geminin 4 bin 400 personelinden hergün bin 500'ü karaya çıkarak kenti geziyor, alış veriş yapıyor ve eğleniyor.

  Daha sık bekleriz

  ABD'lilerin 5 günde 5 milyon dolar (3 trilyon 80 milyar lira) döviz bırakması bekleniyor. Bu rakamın turizm sezonu başında kent esnafı ve işletmecilere rahat nefes aldıracağını belirten ATSO ve AESOB yetkilileri, Amerikan gemilerinin Antalya'yı daha sık ziyaret etmelerinin sağlanmasını istedi.

  12 saat karadalar

  Sabah karaya çıkan ve ertesi gün gemiye dönen Amerikalı askerler, gündüz alış veriş yapıyor, su parklarında yüzerek güneşleniyor. Deri giysiler, halı ve kilim ile hediyelik eşya satın alan Coniler, havanın kararmasıyla birlikte Antalya'daki bar ve diskoları dolduruyor.

  Subay eşleri geldi

  Su gibi içki tüketip çılgınca sabahlara kadar eğlenen askerler, denizde geçen günlerin acısını çıkarıyor. Gemide görevli 400 subayın aileleri de özel bir uçakla Antalya'ya geldi. Amerika'dan dört ay önce ayrılan Eisenhower'un subayları, turistik kentte buluştukları, eşleri, çocukları ve sevgilileriyle hasret gideriyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı