« Hürriyet.com.tr
MENÜ

5 futbolcu serbest

Diyarbakırspor'da alacakları zamanında ödenmeyen 5 futbolcu serbest kaldı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Diyarbakırspor'da yaşanan maddi kriz 5 oyuncunun serbest kalmasına neden  oldu. Alacakları ödenmediği için bir süre önce Türkiye Futbol Federasyonu'na  (TFF) başvuran Şener, Adnan, Tolga, Ersin ve Erhan serbest kalırken, yeşil  kırmızılı yönetim kulüpte kalmak istemeyen Şener ile de yollarını ayırdı. Erhan,  Adnan ve Tolga'nın takımda kalmasını isteyen yönetim bu oyuncular ve  menajerleriyle görüşmelerini sürdürüyor.

-“4 OYUNCU İLE YOLLARIMIZI AYIRDIK”

Teknik direktör Ziya Doğan ve sportif direktör Mehmet Budakın ile kulüp  yöneticileri Suat Önen, Ahmet Oran, Mehmet Özmen ve Turan İlgin'in yer aldığı  “transfer komitesi” İstanbul'da çalışmalarını sürdürüyor.

Sportif direktör Mehmet Budakın, ihtiyaçları olan bölgeler için futbolcu  arayışlarının devam ettiğini, bu kapsamda çok sayıda yerli ve yabancı futbolcu  ile görüştüklerini belirterek, şunları söyledi: “Görüşmelerimiz olumlu şekilde sürüyor. Çok sayıda yerli veya yabancı  alternatif var. İhtiyacımız olan oyuncuları kadromuza katacağımıza inanıyoruz.  Hedefimiz yapacağımız transferlerle eksikliğimizi gidermek ve ligin ikinci  devresi için güçlü bir takım oluşturmaktır.
Serbest kalan oyuncularımızdan Erhan, Adnan ve Tolga'nın takımda  kalmasını çok istiyoruz. Kendileriyle görüşmelerimiz olumlu şekilde sürüyor.  Şener Aşkaroğlu ile yaptığımız görüşmelerde takımdan ayrılmak istediğini  bildirdi. Bu nedenle onunla yollarımızı ayırdık. Ayrıca Eren Şen, Erkan Atılgan  ve Hakan Güler ile de yollarımızı ayırdık. 2 dönem kampında bu oyuncular  olmayacak.”


Bunları da Beğenebilirsiniz