SAMSUN HABERLERİ

5. Endokrin Günleri

IHA
24.10.2015 - 10:39Son Güncelleme :

"5. KARADENİZ ENDOKRİNOLOJİ GÜNLERİ", MEZUNİYET SONRASI EĞİTİM TOPLANTISI, TÜRK NÖRO-ENDOKRİNOLOJİ DERNEĞİ VE ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ(OMÜ) TIP FAKÜLTESİ ENDOKRİNOLOJİ BİLİM DALI İŞBİRLİĞİYLE SAMSUN’DA DÜZENLENDİ.

IHA

"5. Karadeniz Endokrinoloji Günleri", mezuniyet sonrası eğitim toplantısı, Türk Nöro-Endokrinoloji Derneği ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi(OMÜ) Tıp Fakültesi Endokrinoloji Bilim Dalı işbirliğiyle Samsun’da düzenlendi.
Bir otelde düzenlenen toplantıya Samsun, Trabzon, Ordu, Giresun, Rize, Sinop, Erzurum, Sivas, Tokat, Amasya, Çorum illerinden iç hastalıkları ve endokrinoloji uzmanları katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan OMÜ Tıp Fakültesi Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ramis Çolak, "Bilgi çağı olarak adlandırılan günümüzde bilim ve teknoloji alanında baş döndürücü şekilde hızlı ilerlemeler olmaktadır. Bu gelişmelerin en fazla olduğu alanların başında da tıp eğitimi gelmektedir. Bu nedenledir ki tıp eğitimi ömür boyu devamlılık arz etmektedir. Endokrinoloji bilim ve teknolojideki deyimlerden en fazla etkilenen bilim dallarından birisidir. Bilim ve teknolojideki baş döndürücü ilerlemelerle her gün yeni bir hormon keşfedilmekte, mevcut hormonların yeni bir etkisi bulunmakta, yeni tetkik ve görüntüleme yöntemleri uygulamaya girmektedir. Bunlar da tanı ve tedavi kılavuzlarında hızlı değişikliklere yol açmaktadır. Ülkemizde mezuniyet öncesi eğitimin üniversiteler bünyesinde birbirine yakın standartlarda gitmesine rağmen, mezuniyet sonrası eğitim konusunda büyük bir eksiklik vardır. Bu gerçekten hareketle toplantımız bölgemizdeki bu eksikliği gidermede büyük katkılar sağlayacaktır” dedi.
ALANLARINDAKİ UZMANLAR BİLGİ VERDİ
Prof. Dr. Ramis Çolak takiben akademisyen-yazar, Prof. Dr. Hüsrev Hatemi "Geçmişten Günümüze Türkiye’de Endokrinoloji Bilim Dalının Gelişimi ve Tıp Eğitim Sisteminin Dünü, Bugünü ve Yarını" konulu konferans verdi. Gebelik ve tiroit hastalıkları panelinde Atatürk Üniversitesi’nden Prof. Dr. Habib Bilen, Recep Tayyip Erdoğan(RTE) Üniversitesi’nden Prof. Dr. Ekren Algün ve OMÜ’den Doç. Dr. Ayşegül Atmaca; gebelik ve tiroit hastalıkları hakkındaki güncel bilgileri paylaştılar. OMÜ’den Prof. Dr. Hulis Atmaca, yüz kızarıklığı ve terleme bozuklukları hakkında bilgi aktardı. Prof. Dr. Ramis Çolak, Kırıklale Üniversitesi’nden Prof. Dr. Şenay Arıkan, Tokat Üniversitesi’nden Doç. Dr. Faruk Kutlutürk tarafından diyabette yeni tedaviler panelinde, diyabet tedavisinde yeni geliştirilmekte olan ilaçlar ve tedavi rejimleri ayrıntılı olarak incelendi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Samsun haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Samsun ilinden 5. Endokrin Günleri hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Ekim 2015 tarihinde saat 10 39’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 5. Endokrin Günleri haberi güncellenecektir.

  SAMSUN NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Ekim 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:04
  • Guneş
   06:45
  • Öğle
   12:31
  • İkindi
   15:29
  • Akşam
   17:54
  • Yatsı
   19:23
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı