5 Ekim'de 35 kentte 6500 bina yıkılacak

Selahattin GÜNDAY-İSTANBUL DHA
29.09.2012 - 11:34 | Son Güncelleme:

Kentsel Dönüşümde Sektörler Buluşuyor adlı konferansta konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, "5 Ekim'de 35 vilayette 6500 binayı yıkmaya başlayacağız" dedi.

Bakan Bayraktar, dünyadaki şehirleşme oranlarının arttığını ifade ederek "Türkiye ekonomisi, 250 milyar civarından 800 milyar noktasına yetişti. Çok büyük bir büyüme var. 5 Ekim'de başlayacak yıkımlar diye söylentiler oluyor ama önce iş yapalım fazla konuşmayalım. Ben arkadaşlara diyorum haber yapmayın.

Önce bir yıkalım" diye konuştu Gelişmiş ülke olmak için mücadele verdiklerini belirten bakan Bayraktar " Evlerimiz salaş, binalarımız kaçak. Yollarımız, ulaşımımız kötü. Para çok şey ama her şey değil. Biz gelişmiş bir ülke olabilir miyiz? Bu nedenle dönüşüm işine 8 elle sarılmalıyız.

Habire toplanıyorlar, "Ketsel dönüşüme karşıyız diye" Eee güzel kardeşim karşı çıkarsanız ölen insanların, ölecek insanların vebaline girmiş olursunuz. Rant yasası diyorlar. Şeytan bunun neresinde denir ya. Rant bunun neresinde. Vatandaş benim evim riskli mi diye baktırması lazım

5 Ekimde 35 kentte 6500 bina yıkılacak KENTSEL DÖNÜŞÜM İÇİN YIKILACAK BİNALAR BELİRLENDİ

Vatandaş nihai olarak yıkmıyorsa biz onu yıktırmaya mecburuz. 5 Ekim'de 35 vilayette 6500 binayı yıkmaya başlayacağız. İnceleyeceğiz ve riskli ise yeni evine taşındığında biz ona kira yardımı da yapacağız. Vatandaşa kira yardımı yapmak rant mı? Rantsa helali hoş olsun. Bu ülke kalkınacak, ülkenin tekerine çomak sokmanın anlamı yok. Kentsel dönüşümü tek başımıza yapamayız. Bu işle ilgili aktörler ve vatandaşların bu işe destek vermesi lazım" şeklinde konuştu.

 


 

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı