« Hürriyet.com.tr
MENÜ

5 dakikada bitti

Milli Takım maçın başında Necati’nin penaltıdan ve Beqiri’nin kendi kalesine attığı gollerle 2 farkı buldu, sonra durdu.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME
DÜNYA Kupası’na giden yolda şok Ukrayna mağlubiyetiyle sarsılan A Milli Takımımız, Arnavutluk’u 2-0 yenerek moral buldu. On binlerce taraftarın Türk bayraklarıyla donattığı BJK İnönü Stadı’ndaki maça hızlı başlayan Milli Takımımız, ilk 5 dakikada 2 gol bularak, büyük bir avantaj yakaladı. Erken gelen goller sonrası herkes ay yıldızlıların farka gitmesini bekliyordu. Ne var ki, beklenmedik anlarda gelen bu goller en az Arnavutluk kadar millilerimizi de şoke etmişti. O dakikadan sonra bütün oyun düzenimiz alt üst oldu. 70’inci dakikaya kadar ne yaptığı belli olmayan bir Milli Takım seyrettik. Özellikle orta alanda yaptığımız akıl almaz top kayıpları, kontrolün Arnavutluk’un eline geçmesine neden oldu. Bütün riskleri göze alarak cesurca kalemize saldıran konuk ekip, sağlı sollu ataklarla kalemizi sıkıştırdı.

Bütün çabasına rağmen gol bulamayan konuk ekip, 70’inci dakikadan sonra yorgunluğun ve moralsizliğin etkisiyle oyundan düştü. Böylelikle kontrolü tekrar ele alıp, birbiri ardına gol pozisyonları üretmeye başladık. Ne var ki, beceriksizlik sırası bu kez ay yıldızlı oyuncularımıza gelmişti. 5-6 net gol fırsatı akıl almaz biçimde kaçtı.

Maçtan dakikalar

2. dakikada rakibinden topu çalan Emre, ceza alanına girdiği anda yere düşürülünce hakem Plautz, penaltı noktasını gösterdi. Atışı kullanan Necati, Milli Takımımız’ı 1-0 öne geçiren golü attı. 5. dakikada soldan şık çalımlarla ceza alanına giren Yıldıray’ın içeriye çevirdiği topu Beqiri ters bir vuruşla kendi filelerine gönderdi: 2-0...

69. dakikada Skela’nın soldan kullandığı serbest atışta, Bogdani’nin ceza alanı içinden kafa şutunda yan direğe çarpan top auta çıktı. 90’da defansın arkasına sarkan Gökdeniz bir anda kaleci ile karşı karşıya kaldı. Vuruşunda meşin yuvarlak Lika’nın ayaklarına çarptı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler