Gündem Haberleri

GÜNDEM

  5 CHP’li, 1 AKP’li vekil istifa etti

  Hürriyet Haber
  29 Mart 2005 - 02:00Son Güncelleme : 29 Mart 2005 - 02:00

  Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün ihraç edilmesinin ardından 5 muhalif milletvekili de dün CHP’den istifa etti. Ahmet Güryüz Ketenci, Hakkı Akalın, Ersoy Bulut, Züheyir Amber ve Mustafa Sayar, dün düzenledikleri basın toplantısında bugün törenle SHP’ye katılacaklarını açıkladı.

  CHP: İHANET

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Özyürek partinin seçmenlerinin verdikleri oy ile seçilen milletvekillerinin başka partiye geçmelerinin seçmenin tercihine ihanet olduğunu söyledi. Özyürek ‘Partisinden ayrılan bir milletvekili, milletvekilliğinden istifa etmeli veya bağımsız kalmalıdır’ diye konuştu.

  AKP: İLKESİZ

  Erkan Mumcu ekibinde yer alan AKP Malatya Milletvekili Miraç Akdoğan da dün partisinden istifa etti. Akdoğan’ın ANAP’a geçmesi bekleniyor. AKP Grup Başkanvekili Eyüp Fatsa, ‘Partide siyaset yapma imkanı kalmadığı gerekçesiyle istifalarını ilkeli bulmuyorum’ dedi.

  YARDIMA TIRPAN

  Grup kurmayan partilerin Hazine’den yardım almalarını önleyen yasa bu hafta Meclis’ten geçecek. Teklife göre sadece Meclis’te 20 milletvekiliyle grup kuran partilerle, son seçimde yüzde 7 oy aldığı halde Meclis’e giremeyen partiler yardım alacak. Geriye işlemeyeceği için TBMM’ye yeni giren ANAP ve SHP yasadan etkilenmeyecek.

  Rozet adaydan

  CHP’den istifa edip bir süre bağımsız kalan Mardin Milletvekili Muharrem Doğan dün ANAP’a katıldı. Doğan’ın rozetini ANAP Genel Başkan adayı Erkan Mumcu taktı.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı