Ege Haberleri

  5 canda yaşayacak

  Hürriyet Haber
  06.05.2010 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Motosiklet kazası sonrası 10 gün sonra beyin ölümü gerçekleşen14 yaşındaki Emre Ünal’ın organları beş kişiye can verdi.

  İZMİR’in Bergama ilçesinde motosiklet kazası geçirdikten 10 gün sonra beyin ölümü gerçekleşen 14 yaşındaki Emre Ünal’ın organları beş kişiye can verdi. 20 Nisan’da Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi Çocuk Yoğun Bakım Ünitesi’nde tedaviye alınan Emre’nin, 1 Mayıs 2010’da beyin ölümü gerçekleşti.
  İyilik yapmayı severdi
  Ev hanımı Fatma Ünal ile Bergama’da çiftçilik yapan baba Kamil Ünal, DEÜ Hastanesi Organ Nakli Koordinatörü Dr. Nüket Çelik ile yaptıkları görüşme sonrasında, tek çocuklarının organlarını bağışlama kararını verdi.  Aile, tek çocuklarının tüm organlarını yaşam ışığı arayan hastalara bağışladıklarını ve bunun herkese örnek olmasını istediklerini söyledi. Ünal çifti, “Emre iyilik yapmayı çok seven bir çocuktu. Son iyiliği de başkalarına hayat vermek oldu. Onun başka bedenlerde yaşıyor olmasını bilmek tek tesellimiz” dedi.
  Teşekkür
  Böbreklerden birisi, İzmir’de kronik böbrek yetmezliği nedeniyle diyalize giren evli ve iki çoçuk annesi Şennur Karabulut’a (34) takıldı. Diğer böbrek ise Datça’da 9 yıldır diyalize giren Nurgüzel Özkurtlar’a (46) nakledildi. Prof. Dr. Hüseyin Gülay, Prof. Dr. Seymen Bora ve Doç. Dr. Koray Atilla’dan oluşan Böbrek Nakli Ekibi’nin yaptığı başarılı nakil sonrası, Karabulut ve Özkurtlar hem doktorlarına hem de Ünal ailesine şükran borçlu olduklarını belirtti. Emre’nin kalbi, uygun alıcı bulunmadığı için kullanılmazken, korneaların da Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi’nde organ bekleyen hastalara nakledileceği açıklandı.

  Doğum günü hediyesi

  Doğumgünü 29 Nisan olan Nurgüzel Özkurtlar, “Organ bağışı haberi gelince şaka yapılıyor sandım. Hastaneye telefon açıp teyit ettirdim. Doğum günümden bir gün sonra ikinci bir hayata başladım” diye konuştu.

  Diyalizden kurtuldum

  İki çocuk annesi ev hanımı Şennur Karabulut, diyalizden kurtulduğu için çok mutlu olduğunu söyledi.

  Sekiz yıl sonra yaşama tutundu

  Emre Ünal’ın karaciğeri, Diyarbakır’da 8 yıldır karaciğer yetmezliği nedeniyle tedavi gören ve bir aydır İzmir’de organ bekleyen Diyarbakırlı Ümit Aslan’a (30) takıldı. Operasyonu, Genel Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. İbrahim Astarcıoğlu, Prof. Dr. Sedat Karademir ve Yrd. Doç. Dr. Tarkan Ünek’ten oluşan Karaciğer Nakli Ekibi gerçekleştirdi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı