MUĞLA HABERLERİ

5 Bin Kişi Meş’alelerle Cumhuriyet’i Kutladı

IHA
30.10.2015 - 00:16Son Güncelleme :

5 BİN KİŞİ ELLERİNDE MEŞ'ALE İLE YÜRÜDÜ

IHA

Muğla’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Fener Alayı ile sona erdi. Gece saat 20.00’da başlayan ve Cumhuriyet Meydanından yaklaşık 3 kilometre yaklaşık 5 bin kişinin ellerinde meş’aleler ile yaptığı yürüyüş yine Cumhuriyet Meydanında sona erdi. Fener alayına Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Milletvekili Nurettin Demir, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş ve vatandaşlar katıldı.
Fener alayına katılan yaklaşık 5 bin kişiye Büyükşehir Belediyesi tarafından meşale dağıtıldı. Yürüyüş boyunca 10. Yıl marşı toplu olarak söylenirken, Cumhuriyet Meydanına gelindiğinde dev meş’ale Milletvekili Nurettin Demir, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ve Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş tarafından ateşlendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Fener Alayı’na katılan vatandaşlara hitap etti. Başkan Gürün, “29 Ekim’leri 92 yıldır kutluyoruz. 1923’de başlayan Cumhuriyet, çok çeşitli dönemlerden geçti. Zaman zaman gözümüz ve ufkumuz karardı. Ama Mustafa Kemal Atatürk’ün 1919’da başlattığı mücadele ve olumsuz şartlarda bir ülkeye ayağa kaldırışını düşündükçe o kara günler hiçbir zaman bizi kötümserliliğe götürmemeli. Mustafa Kemal’in evlatları olarak hiçbir zaman karamsarlığa yer yok bizim hayatımızda. Eğer karamsar olursak, olumsuz olursak o zaman Atamızı üzeriz, O’nun bize emanet ettiği Cumhuriyet’i umutla ve gençliğe olan güvenle yürümemiz lazım” dedi.
Konuşmaların ardından havai fişek gösterisi sunuldu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muğla haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muğla ilinden 5 Bin Kişi Meş’alelerle Cumhuriyet’i Kutladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Ekim 2015 tarihinde saat 00 16’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 5 Bin Kişi Meş’alelerle Cumhuriyet’i Kutladı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı