"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

5 aylık evliyim ama hâlâ bakireyim

Ben beş aylık evliyim ama hâlâ bakireyim. Eşim bana karşı bir arzu, bir istek duymuyor sanırım. Hep uzak davranıyor.

Güzin Abla, ben beş aylık evliyim ama hâlâ bakireyim. Eşim bana karşı bir arzu, bir istek duymuyor sanırım. Hep uzak davranıyor.
Üstelik bana yalan da söylüyor.
Eve geç geliyor, nerede olduğunu söylemiyor.
Aldığı maaştan bir kuruş bile görmediğim zamanlar oluyor. Evin faturalarını yatırmadığı dönemler de cabası. Maalesef kocam, aynı zamanda akrabam.
Bu yüzden ne yapacağımı bilmiyorum.
Ailem bana sadece para konusunda destek oluyor.
Sorunlarımı anlatmaya kalktığımda “Aman akrabadır, yüz yüze bakıyoruz, sabret otur” diyerek konuyu geçiştiriyorlar.
Çaresizlik diz boyu. Ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Sığınacağım herhangi bir büyüğüm de yok. Lütfen bir şey söyle, ne olur...

Rumuz: Yardım

Anladığım kadarıyla sen de eşin de pek çokları gibi ailelerinizin kurbanı olmuşsunuz sevgili kızım.
Sevmeden evlenmişsiniz.
Sen boyun eğmiş, kaderine razı olmuşsun. Ama eşin bu durumu kabullenememiş.
Ailesine karşı çıkamamış ama sana da ısınamamış. Belki de bir başkasında gönlü olduğu halde evlenmek zorunda kalmış seninle. Tavırları bunu gösteriyor.
Henüz beş aylık evli olduğunuza göre bence eşini karşına al, konuş.
Bunun böyle gidemeyeceğini, bir karar almak zorunda olduğunuzu söyle ona.
Bir çözüm bulmalı.
Yoksa ikinize de yazık değil mi?

“Kankam” dediği kızı bana tercih etti

Sevgili Güzin Abla, ben 23 yaşında bir genç kızım. Bundan yedi yıl önce bir sevgilim oldu. Onunla üç sene görüştük. Sonra “kankam” dediği bir kızı bana tercih etti. Beni onun için terk etti.
Derdim tekrar birleşmek değil, sadece onu beynimden silebilmek. Artık geri dönüşü yok, gururum da kırıldı, ama ne yapacağım bilmiyorum.
Üzerinden dört sene geçmesine rağmen ben hâlâ zaman zaman onun için ağlıyorum. Oysa artık ağlamak istemiyorum. Biliyorum bu aşk değil, sadece takıntı. Belki de beni değil de, onu seçti diye gurur yaptım, ama artık unutmalıyım, yardım et bana abla.
Rumuz: Bahtsız

Bak güzel kızım, bu dünya hep güzellikler, hep iyilikler, sevgi ve aşk dolu bir yer değil maalesef. Bunu bilmiyor musun; aşk varsa, ihanet de var, sevgi de var, ayrılık da var... Çok üzgünüm ama bu böyle; sen de pek çok ihanete uğrayan genç kız gibi, bunu zamanla atlatacaksın. Atlatmak zorundasın... Bunu takıntı yapmayacaksın.
Bak Hz. Mevlana ne demiş, o müthiş bilgeliğiyle “...Ve mevsim geçer, gölge veren ağaçların dalları kurur, sabır taşar, canından saydığın yar bile bir gün el olur, aklın şaşar. Dostun düşmana dönüşür, düşman kalkar dost olur, öyle garip bir dünya. Olmaz dediğin ne varsa hepsi olur...”

X