Gündem Haberleri

  5 askere daha Poyrazköy sorgusu

  Murat KAZANCI/İSTANBUL
  19.11.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Beykoz Poyrazköy’de geçen Nisan ortaya çıkarılan cephanelik ile ilgili soruşturmada dün beş kişinin daha ifadesine başvuruldu.

  Poyrazköy’deki kazılarda ele geçirilen mühimmata ilişkin genişletilen soruşturma kapsamında, beş Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) personeli dün 10.00 sıralarında sivil plakalı bir askeri araçla Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesi’ne getirildi. Hakim ve savcıların kullandığı kapıdan adliye binasına giren 5 kişiden 3’ü savcılık sorgularının ardından adliyeden ayrıldı. Diğer iki TSK mensubu ise mahkemeye sevk edildi.

  Poyrazköy soruşturması kapsamında şu ana kadar emekli Deniz Yarbay Ercan Kireçtepe, Deniz Binbaşı Emre Onat, Deniz Binbaşı Eren Günay, Yarbay Mustafa Türkan Ecevit, Deniz Binbaşı Levent Bektaş ve adı açıklanmayan denizci bir yarbay ile bir sivil memur tutuklandı. Deniz Kurmay Yarbay Mehmet Emre Sezenler ise tutuklanmasının ardından avukatının yaptığı itiraz üzerine serbest bırakılmıştı. Subay ve astsubayların soruşturma kapsamında ele geçirilen bir isim listesinde sıralandığı ve bu liste doğrultusunda ifade vermeye çağrıldığı öne sürülüyor.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı