« Hürriyet.com.tr
MENÜ

5-0 kazansak ne olurdu!

Daum, kendileri için ilk planda Türkiye Ligi’nin geldiğini yineleyerek, “Aklımız Manisaspor maçında olduğu için iyi oynayamadık. Bugün hedef sadece turu geçmekti” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
FENERBAHÇE Teknik Direktörü Christoph Daum, Sion maçından sonra çarpıcı açıklamalar yaptı. Kendilerinin önceliğinin Türkiye Ligi olduğunu, Avrupa Ligi’nin ikinci planda geldiğini yineleyen Alman çalıştırıcı, “Takımımı kutlamak istiyorum, çünkü namağlup Avrupa Ligi’ne kaldık. Bugün kafamız hafta sonundaki Manisaspor maçındaydı. Bu da tabii temponun düşmesine neden oldu. Sion’un kaybedecek hiçbir şeyi yoktu. O yüzden bizi biraz zorladılar. Bugün en iyi oyuncularımız; Dos Santos ve taraftarlarımızdı” dedi.
Bundan sonraki maçlarda da rotasyon yapabileceğini söyleyen Daum, “Emre ve Güiza oyuna girene kadar Fenerbahçe sıkıntı yaşadı. Değişiklik yapmak için neden bu kadar çok beklediniz” sorusu üzerine, “Her şeyi doğru yapıp turu geçtik. 5-0 kazansak ne olurdu! Bugün hedef sadece turu geçmekti. Şovu düşünmedik” diye konuştu. Artık transfer yapmayacaklarını ifade eden Daum, “Fenerbahçe’yi Avrupa Ligi finalinde görebilecek miyiz?” sorusunu ise şöyle yanıtladı:
“Daha önce de söylediğim gibi; bizim için en önemli şey Süper Lig. Avrupa Ligi ile ilgili düşüncemi kuradan sonra söyleyebilirim.”
Öte yandan, kaptan Alex, kendisine ait internet sitesine yaptığı açıklamada, “Geçen sezonki başarısızlığı tümüyle Aragones’e yüklemek haksızlık olur. Esas mesele sorumluluk bilincinde. Bu sezon herkes geçen yıldan daha fazla çalışıyor” dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz