« Hürriyet.com.tr
MENÜ

4'e kadar uyumadı

Fenerbahçe Teknik Direktörü, futbolcularının yaptığı hataları izledikçe, "Kim, nerede top kaybediyor, o top dönüp nasıl gol oluyor. Gol olana kadar yapılan hatalar bizi yıkıyor" diye sinirlendi, üzüldü.

Sadi Kemal YAŞAR
SON GÜNCELLEME
BEŞİKTAŞ maçının bitiş düdüğü ile birlikte tüm dikkatler F.Bahçe Teknik Direktörü Christoph Daum’a çevrildi. Eleştiri okları Alman hocaya yöneldi:

- Bu takım zaten hiç oynamıyor.

- 80. dakikaya kadar hiç oyuncu değiştirmedi.

- F.Bahçe düşüş içinde ama Daum çözüm üretemiyor.

90 dakikanın sonunda en çok üzülen isimlerin başında ise kuşkusuz Daum geliyordu. Soyunma odasında futbolcularına hiçbir şey söylemedi. Samandıra Tesisleri’ne gelindi.

Oyuncuların bir kısmı milli maçlar için ayrılacaktı. Daum, Samandıra’daki televizyon odasına girdi. Maçın kaseti elindeydi. Televizyonun düğmesine bastı. İleri, geri, ileri, geri.. Tam 3.5 saat Beşiktaş maçını izledi. İzledikçe üzülüyor ve sinirleniyordu.

İlk 60 dakikayı hiçbir şey konuşmadan izledi. Takımının mücadelesi ve sergilediği futbolun sonucunun bu olmadığını düşünüyordu. Yakalanan 5 net pozisyon vardı. Üstelik takım öne de geçmişti. Ama derbi maçların stresi, futbolcularının bu stresle yaptığı hatalar ve daha da önemlisi, hiçbir futbolcusunun normal bir maçta yapmayacağı hatalar ve öne çıkma istekleri Alman hocayı kahrediyordu.

Sonra Beşiktaş’ın attığı gollere geldi sıra. Yenilen golleri defalarca izledi. "Mesele kimin hata yaptığı değil" diyordu. "Bütün sorun hatalar zincirinde. Kim, nerede top kaybediyor, o top dönüp nasıl gol oluyor. Gol olana kadar yapılan hatalar bizi yıkıyor."

Bu kadar... Bundan sonra Beşiktaş maçına yönelik hiçbir eleştiri getirmedi. Hiçbir futbolcusuyla tek kelime konuşmadı. Ağzını bıçak açmadı. Futbolcularına koyduğu 24 saat kuralına kendisi de sıkı sıkıya bağlıydı. Sevinmek de, üzülmek de 24 saat sürerdi.

Şimdi F.Bahçe’nin önünde 12 maç vardı. Daum’a göre avantaj sarı lacivertli takımın elindeydi. Bu 12 maçın hepsi finaldi. Her şey yine F.Bahçe’nin, yani Daum’un ve oyuncularının elindeydi. Evet, avantajını kaybediyordu F.Bahçe. Geçen yılı örnek gösteriyordu. O zaman da G.Saray’ın 1 puan önünde şampiyonluk maçına çıkmışlardı.

Panik, eyvah gibi duygulara yer yoktu. Koltuktan kalktığında, saat sabahın 04.00’ünü gösteriyordu.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler