« Hürriyet.com.tr
MENÜ

47 yılda 47. kongre

Bursaspor'da İbrahim Yazıcıyönetiminin 6 Ocak’ta Olağanüstü Kongre kararı alması, Bursaspor’da ilginç bir gerçeği ortaya çıkardı.

EMRE KOŞAK - BURSA / DHA
SON GÜNCELLEME

Yeşil beyazlı ekibin 47 yıllık tarihine bakıldığında kuruluşunda bu yana her yılına bir kongre düşüyor.

Bursa 1. Asliye Sulh Hukuk Mahkemesi, Recep Günay ve 40 üyenin açtığı dava sonucunda, 2009 Haziran ayında başkan İbrahim Yazıcı'nın seçildiği kongreyi iptal etmiş ve konu Yargıtay'a taşınmıştı. Yazıcı yönetimi, Yargıtay'dan çıkacak sonucu beklemeden olağanüstü kongre kararı almıştı. Bursaspor’da kongreler de böylelikle geleneksel hale gelmeye başladı. Yeşil beyazlı kulüp tarihindeki bir rekora daha koşuyor. 47 yıllık tarihinde 47'nci kongreyi yapmaya hazırlanan Bursaspor’da her yıla 1 kongre düşmesi ise dikkat çekti.

TEK ADAY YAZICI

Bursaspor'un Olağanüstü Genel Kurulu'nda yeşil beyazlılar tarihinde 47'nci kez sandık başına gidecek ve sadece İbrahim Yazıcı'nın aday olduğu seçimde 28' başkanını seçecek. 6 Ocak Perşembe günü Atatürk Spor Salonu'nda saat 19.00'da yapılacak kongrede çoğunluk sağlanamadığı takdirde genel kurul 13 Ocak Perşembe günü aynı saat ve aynı yerde gerçekleşecek. 1904 aktif üyesi bulunan yeşil beyazlı kulüpte 1817 üye oy kullanabilecek.


Bunları da Beğenebilirsiniz