ORDU HABERLERİ

47 Kursiyere, Girişimcilik Sertifikası

IHA
10 Eylül 2015 - 18:40Son Güncelleme : 10 Eylül 2015 - 18:41

İŞKUR, KOSGEB İLE ÜNYE TİCARET VE SANAYİ ODASI İŞBİRLİĞİNDE GERÇEKLEŞTİRİLEN GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ SONRASI, 47 KURSİYER SERTİFİKASINI ALDI.

IHA

İŞKUR, KOSGEB ile Ünye Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğinde gerçekleştirilen girişimcilik eğitimi sonrası, 47 kursiyer sertifikasını aldı.
Ünye Ticaret ve Sanayi Odası konferans salonunda gerçekleştirilen sertifika törenine Ordu İşkur Müdürü İsa Kaymak, Ordu KOSGEB Müdürü Sinan Şahin, Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Nedim Dikmen, ÜTSO Başkanı Durmuş Zor, İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Erdem, Ziraat Odası Başkanı Osman Sarıkahraman ve kursiyerler katıldı.
ÜTSO Başkanı Durmuş Zor yaptığı konuşmada, "İŞKUR ve KOSGEB’le beraberce yapmış olduğumuz eğitimimizin sonucunda bugün kursiyerlerimize sertifikalarını veriyoruz. Bu bizim için son derece sevindirici ve ümit verici. Çünkü insanlar bir temel açar, temelin üzerine attıkları her harç biraz daha yukarı doğru çıkma konusunda ümit verir. Bizim burada ki amacımız iş kurmak ümidiyle hem kendilerine hem de bir iki tane kişiye ekmek verme niyetiyle yola çıkan arkadaşlarımıza yardımcı olmak. Sizler bu amaçta ne kadar başarılı olursanız bizde o kadar memnun oluruz. Her birimiz ne kadar refah seviyemizi yükseltirsek işsizliğimize çare bulursak kendi durumumuzu güzelleştirdiğimiz ölçüde mutlu olacağız. Burada ki amaç buydu" dedi.
Ordu İşkur Müdürü İsa Kaymak da açıklamalarda bulunarak, kimsenin danışmana ihtiyacı olmadığını ve kendilerinin toplam 24 danışmanla emirlerinde olduğunu belirterek; "İŞKUR ve KOSGEB gerçekten teklifleri cazip olan kuruluşlar. Danışmanlık firmaları bu konuda sizleri sürekli arıyorlar ve danışmanınız olalım diyorlar. Sonra siz parayı teslim ediyorsunuz ve ortada kimse kalmıyor. Sizin hiç bir danışmana ihtiyacınız yok. Ünye’de 4, Fatsa’da 7 ve Ordu’da 13 olmak üzere toplam 24 danışman emrinizde. Hiç bir danışmanlık firmasına kapılmayın, gelin görüşün. Bu işi nasıl yapabileceğini asıl kaynağından alın, bizler emrinizdeyiz" diye konuştu.
Ordu KOSGEB Müdürü Sinan Şahin ise konuşmasında, şimdiye kadar Ünye’de 122 kişinin hayalini gerçekleştirdiklerini hatırlatarak, " Şimdiye kadar eğitim aldınız bundan sonra top sizde. İşletmenizi kuracaksınız, iş planınız ile KOSGEB’e geleceksiniz ve 3 tane arkadaş size sorular soracak. Sizlerden işinizi anlatmanız istenecek, maliyetlerinizi kontrol edeceğiz ve akabinde alacağınız destekleri de bir karara bağlamış olacağız. Ünye’de şimdiye kadar 480 belge dağıtmışız, 122 tanede girişimcimizin hayalini gerçekleştirmişiz. Şimdi inşallah sizlerin hayalini gerçekleştireceğiz" şeklinde konuştu.
Program 2 hafta boyunca 60 saat kurs gören 47 kursiyere, katılımcılar tarafından sertifikaların takdim edilmesiyle son buldu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ordu haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ordu ilinden 47 Kursiyere, Girişimcilik Sertifikası hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Eylül 2015 tarihinde saat 18 40’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 47 Kursiyere, Girişimcilik Sertifikası haberi güncellenecektir.

  ORDU NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Ağustos 2017, Cuma
  • İmsak
   03:40
  • Guneş
   05:34
  • Öğle
   12:44
  • İkindi
   16:32
  • Akşam
   19:32
  • Yatsı
   21:10
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı