Gündem Haberleri

GÜNDEM

  47 bıçak darbesine ‘gelecek’ indirimi

  Taylan YILDIRIM/DHA
  11 Ocak 2011 - 00:00Son Güncelleme : 11 Ocak 2011 - 16:22

  Harran Üniversitesi’nde tıp eğitimi görmek için Şanlıurfa’ya giden İzmirli Çağla Arin’i aşkına karşılık vermediği için 47 yerinden bıçaklayarak öldüren Hüseyin Zengin’in ömür boyu hapis cezası, ilginç bir indirimle 25 yıla düştü. Mahkemenin, “Geleceğini etkiler” gerekçesiyle düşürdüğü ceza Yargıtay tarafından da onandı.

  İZMİR’den Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde eğitim görmek için Şanlıurfa’ya giden 22 yaşındaki Çağla Arin’i, 2008 yılı Mart ayında aşkına karşılık vermediği için 47 yerinden bıçaklayarak öldüren 22 yaşındaki Hüseyin Zengin’in ömür boyu hapis cezası, “geleceğini etkiler” gerekçesiyle 25 yıla indirildi. Sanığa, cinayeti tasarlayarak işlemediği, kasten öldürdüğü gerekçesiyle önce ömür boyu hapis cezası veren Şanlıurfa 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi ardından ’geleceği üzerinde olası etkileri’ ve sabıkasız olduğunu dikkate alıp bu cezayı 25 yıl hapse indirdi. Kararın, Yargıtay tarafından onanması ve gerekçe, İzmir’de oturan Arin Ailesi’ni üzdü.

  Arkadaşları ‘yaşatıyor’

  Doktor olup emekli öğretmen babası Gıyasettin Arin’in köyünde insanların dertlerine çare olmayı hayal ederken karşılıksız aşkın kurbanı olan Çağla Arin’i unutmayan arkadaşları ise, onu sanal alemde yaşattı. Anılardan, mutlu günlerde çekilen fotoğraflara, ona olan sevgilerini yansıttıkları “www.caglaarin.com” sitesinde Arin için yazılanlara da yer verildi.

  Sırtından bile vurdu

  Cİnayete tanık olan ve kendisi de yaralanan Arin’in kız arkadaşı Seda Tunca, korkunç cinayeti şöyle anlatmıştı: “Çağla evden ayrıldıktan kısa süre sonra çığlığını duydum. Hemen dışarıya çıkıp merdivenleri indiğimde Hüseyin Zengin’in bir eliyle Çağla’nın boğazını sıktığını diğeriyle de elindeki bıçağı vücuduna sapladığını gördüm. Kapıya doğru kaçmaya başlayan Çağla’yı saçından tutan Hüseyin Zengin, bu kez sırtından bıçaklamaya başladı. Durması için arkadan kendisine sarıldığım sırada beni de bıçakladı. Daha sonra peşinden gittiği Çağla’yı tekrar bıçaklayan Hüseyin, kendisini göğsünden bıçakladı.”
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı