« Hürriyet.com.tr
MENÜ

46 milyon Euro’luk rest

Liverpool, Chelsea’den gelen astronomik teklifi kabul etmedi. Chelsea, Fernando Torres’in sözleşmesindeki maddeye göre 57 milyon Euro verirse bu transferi bitirebilecek.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

İNGİLTERE’de gündem Fernando Torres’in transferi oldu. Chelsea, Liverpool’un İspanyol golcüsünü kadrosuna katmak için astronomik bir teklifte bulundu. Ancak Liverpool Kulübü, Chelsea’nin Torres için yaptığı 46 milyon Euro’luk teklifi geri çevirdi.
Fark 11 milyon Euro
Liverpool basın sözcüsü The Times’a yaptığı açıklamada, Chelsea’nin Fernando Torres için yaptığı 46 milyon Euro’luk teklifi reddettiklerini ve İspanyol futbolcuyu satma gibi bir niyetlerinin olmadığını ifade etti.
Buna karşılık ünlü golcünün sözleşmesinde “57 milyon Euro’ya serbest kalır” maddesi bulunuyor. Bir başka deyişle Ada futbolunun iki devi arasındaki bu restleşme önümüzdeki günlerde ilginç gelişmeleri de beraberinde getirebilir.
Dalglish’le toparlandı
Fernando Torres ise, Chelsea’nin resmi teklifi için bir açıklama yapmazken; “Gelen teklifler var ancak kulübüm bu teklifleri açıklamadan benim söylemem doğru olmaz” dedi.
Kenny Dalglish’in göreve gelmesinden sonra toparlanan ve oynadığı futbolla dikkatleri yeniden üzerine çekmeyi başaran İspanyol yıldız, 2007 yılında 20 milyon Sterlin bonservis bedeli ile Atletico Madrid’den Liverpool’a transfer olmuştu.
Suarez geldi
Öte yandan Liverpool, Ajax’ın Uruguaylı golcüsü Luis Suarez’i renklerine bağladı. Suarez için kulübüne 26.5 milyon Euro ödenecek.


Bunları da Beğenebilirsiniz