Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

428 sporcu ile madalya avı

Türkiye, 20 Haziran’da Mersin’de başlayacak Akdeniz Oyunları’na rekor sayıda sporcuyla katılıyor. Oyunlarda toplam 3 bin 43 sporcu yarışacak.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

MERSİN’in ev sahipliğinde bu yıl 17’ncisi yapılacak olan Akdeniz Oyunları, katılımcı sayısıyla hayli dikkati çekiyor. 20-30 Haziran tarihlerinde düzenlenecek şampiyonaya kadınlar ve erkeklerde toplam 3 bin 43 sporcunun katılacağı açıklandı.
Akdeniz Oyunları tarihinin en yüksek katılımlı organizasyonlarından birine ev sahipliği yapacak olan Mersin’de, Türkiye ise toplam 428 sporcuyla en çok katılım gösteren ülke durumunda...
Türkiye’yi, 420 sporcuyla İtalya ikinci olarak takip ederken, toplam 267 sporcuyla oyunlara katılan Fransa üçüncü sırada yer alıyor.

ERKEKLER ÇOĞUNLUKTA

ERKEK sporcuların sayıca çoğunlukta olduğu oyunlarda bin 990 erkek ve bin 53 kadın sporcu yer alacak. Türkiye, kadın ve erkek katılımcı sayısında da ilk sırada bulunuyor.
Erkeklerde 261, kadınlarda ise 167 sporcuyla temsil edilecek Türkiye’nin ardından, erkeklerde 259, kadınlarda da 161 sporcuyla İtalya geliyor.
160 erkek ve 107 bayan sporcusu bulunan Fransa ise üçüncü sırada yer alıyor.


Bunları da Beğenebilirsiniz