İSTANBUL HABERLERİ

425 dolarlık ‘lekeli’ pantolon alay konusu oldu

DHA
27.04.2017 - 12:13Son Güncelleme :
DHA

İstanbul, 27 Nisan (DHA) – Nordstrom firması tarafından piyasaya sürülen 425 dolarlık ‘lekeli’ pantolon internette alay konusu oldu.
Ağır işlerde çalışan bir işçi gibi görünmek isteyen insanlar için tasarlandığı iddia edilen pantolon, aşındırılmış ve sahte çamur lekeleriyle süslenmiş olarak satılıyor.
PRPS Barracuda adı verilen modelin internet sitesindeki açıklamasında, “Bakımsız bir görünüme sahip, aşınma izleri ve çamur lekeleriyle kaplı, sıkı çalışan ve kirlenmekten korkmayan Amerikan işçileri gibi giyinmek isteyenler için” denilen pantolonu kombinlemek içinse aynı fiyattan satılan yine çamur lekeleriyle kaplanmış bir de ceket bulunuyor.
Bacaklarında, kasık bölgesinde ve arkasında çamur izleri olan pantolon ilk bakışta bir ağır işçinin kıyafeti gibi görünse de yakından bakıldığında lekelerin gerçek olmadığı rahatlıkla anlaşılabiliyor.
Discovery Channel’da ‘Pis İşler’programının sunucusu Mike Rowe, pantolonun ilanını blogunda paylasarak, “Ülkenin çalışmaya karşı aldığı tavra bir yenisini ekleyen Nordstrom herkesi öfkelendirecek. Bu moda bile değil, sadece çalışmayı ironic gören zenginlerin giyebileceği bir kostüm.” olarak tanımladı.
Reebok ise Nordstrom’u yalnız bırakmayarak, ‘terlemeye zamanı olmayanlar için’ ter lekeli bir tişörtü piyasaya sürdü.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden 425 dolarlık ‘lekeli’ pantolon alay konusu oldu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Nisan 2017 tarihinde saat 12 13’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 425 dolarlık ‘lekeli’ pantolon alay konusu oldu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı