Eğitim Haberleri

  422 öğrencinin transkript ile diploma notları farklı

  AA
  09.09.2013 - 10:57 | Son Güncelleme:

  Trakya Üniversitesi’nde, 422 öğrencinin transkript notunun, diploma puanından yüksek olduğu belirlendi. Üniversite ise konuyla ilgili idari soruşturmanın devam ettiğini duyurdu.

  Trakya Üniversitesi’nde, 422 öğrencinin transkript notunun, diploma notundan daha yüksek olduğu tespit edildi. Rektör Prof. Dr. Yener Yörük, konuyla ilgili idari soruşturmanın sürdüğünü söyledi. Öğrencilerin transkript notlarının, diploma notundan daha yüksek olduğunun belirlendiğini anlatan Yörük, şöyle konuştu:
  “Soruşturma devam ediyor fakat yaptığımız ön araştırmada hatanın bilgisayar programından kaynaklandığını gördük. Öğrencilerin transkript notları diploma notundan daha yüksek olmuş. Aslında öğrencilerin aleyhine bir durum bu. Yeni girişli öğrencilerde tabii ki böyle bir şey söz konusu değil. Bunların hepsi düzeltme yoluna gidiliyor.”
  Yörük, soruşturmanın tamamlanmasının ardından sonucu kamuoyuyla paylaşacaklarını dile getirdi.
  Trakya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde, Genel Sekreter Erengül Özdemir’in kızının da aralarında bulunduğu 422 öğrencinin transkript notlarının diploma notundan yüksek olduğu tespit edilmişti.

  Etiketler: öğrenci , puan , not
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı