« Hürriyet.com.tr
MENÜ

420 Avrupa Yelken Şampiyonası 25 Temmuz'da

Yelken Federasyonu'nun faaliyet programında yer alan 420 Avrupa Yelken Şampiyonası, İstanbul Yelken Kulübü'nün ev sahipliğinde 25 Temmuz-2 Ağustos tarihleri arasında İstanbul'da yapılacak.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Avrupa'nın en başarılı yelkencilerinin yanı sıra Brezilya, Yeni Zelanda ve Arjantin gibi ülkelerin dünya ve olimpiyat birinciliği derecelerine sahip sporcularının da katılacağı şampiyonada, 19 ülkeden 300 yelkenci mücadele edecek.

420 Açık Avrupa Yelken Şampiyonası'nda Arjantin, Avustralya, Belçika, Brezilya, Çek Cumhuriyeti, İspanya, Fransa, Büyük Britanya, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İrlanda, İsrail, İtalya, Yeni Zelanda, İsviçre ve Türkiye'den sporcular yarışacak.

Dünya çapında önemli organizasyonlar arasında bulunan 420 Avrupa Şampiyonası'nın İstanbul'da düzenlenecek olmasının, kentin olimpiyat adaylığında önemli bir adım olduğu bildiriliyor.

AÇILIŞ 25 TEMMUZ'DA

Şampiyonanın, 25 Temmuz Çarşamba günü saat 20.00'de yapılacak görkemli bir açılış töreniyle başlayacağı açıklandı.

Şampiyona ile ilgili basın toplantısı ise yarın saat 13.00'de Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Nazlı İmre, İstanbul Yelken Kulübü Komodoru Seyhun Binzet, olimpiyatlara katılmaya hak kazanan yelkenci Kemal Muslubaş ve milli yelkenci Tolga Rangaviz'in katılımıyla İstanbul Yelken Kulübü'nde yapılacak.

Bu arada, Avrupa ülkesi olmayan ülkelerin sporcularının da katılımına açık olan 420 Avrupa Şampiyonası'nda, diğer katılımcı ülkelerden biri ilk sırayı alsa dahi kupa alamayacak.

Şampiyonanın favorileri arasında olan dünya ve olimpiyat birincisi olan Yeni Zelanda'nın birinci olması durumunda kupa, en iyi dereceye sahip Avrupa ülkesinin olacak.

Bunları da Beğenebilirsiniz