Eğitim Haberleri

EĞİTİM

  42 fakülte kuruluyor, 21 yüksekokul kapanıyor

  Hürriyet Eğitim
  08 Nisan 2016 - 10:58Son Güncelleme : 08 Nisan 2016 - 11:10

  Bakanların Kurulu’nun kararı ile yükseköğretim kurumlarında 42 fakülte, 10 yüksekokul ve iki enstitü kurulurken; 21 yüksekokul ve iki fakültenin kapatılması kararı alındı. Ayrıca beş fakültenin de adı değiştirildi. Karar Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

  Bakanlar Kurulu’nda 25 Ocak ve 16 Şubat’ta 42 fakülte, 10 yüksekokul ve iki enstitünün kurulması ve 21 yüksekokul ile iki fakültenin de kapatılması kararı alındı. İlgili düzenleme Resmi Gazete’nin 8 Nisan tarihli sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi. Beş fakültenin ise adı değiştirildi.

  Bozok Üniversitesi Tarım ve Doğa Bilimleri Fakültesi’nin adı Ziraat Fakültesi, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin adı Siyasal Bilgiler Fakültesi, İstanbul Medeniyet Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi’nin Sanat adı Tasarım ve Mimarlık Fakültesi, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Fethiye Tarım Bilimleri Fakültes’inin adı Fethiye Ziraat Fakültesi ve Ege Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nin adı Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi olarak değiştirildi. Ayrıca Balıkesir Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi kapatılarak  Mühendislik Fakültesi ile Mimarlık Fakültesi’nin ayrı ayrı kurulması yönünde karar alındı.

  İşte kurulan ve kapatılan fakülte, enstitü ve yüksekokullar

  42 fakülte kuruluyor, 21 yüksekokul kapanıyor

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı