« Hürriyet.com.tr
MENÜ

42 dakika karanlık

Denizli şehir elektriğindeki arıza ve dalgalanma nedeniyle stat jeneratörleri de devreye sokulamadı. 21.45’te başlayan maçın bitmesi 00.30’u buldu.

Ferah IŞIK/DHA
SON GÜNCELLEME

DENİZLİ’deki şehir elektriğinin kesilmesi ve dalgalanma dün gece Süper Lig’de ilk haftanın son maçına darbe vurdu. Karşılaşmanın 59. dakikasında elektriklerin kesilmesi nedeniyle maç 42 dakika durdu. Neredeyse bir devrelik bölüm karanlığa mahkum olurken futbolcular soğudu, motivasyonları düştü. Saat 21.45’te başlayan maçın sona ermesi gece yarısı saat 03.00’u buldu.

Yıldırım izin istedi

Elektriklerin kesilmesinin üzerinden yaklaşık 10 dakikalık bir süre geçti. Stat jenaratörü tam olarak devreye giremese de acil durum ışıklarının yanması nedeniyle hakem Bülent Yıldırım, karşılaşmanın temsilcileri Sinan Tüzün ile Hakkı Köklükaya’ya topun görülebildiğini belirterek maça devam ettirmek için izin istedi. Ancak temsilciler aydınlatma konusunda belirli standartların olduğunu belirterek maçın bu durumda oynanmasına izin vermedi. Şehir elektiriğindeki dalgalanma nedeniyle stat jeneratörlerinin de devreye sokulamadığı belirtildi. TEDAŞ yetkilileri arızanın giderilmesi konusunda çalışmalar yaptı. Yaklaşık 35 dakikalık duraklama geride kalmıştı ki, gözlemci Yavuz Karaozan, hakem Bülent Yıldırım’a “Arıza bulunmuş, 10 dakika içinde onarılacak” dedi.

Yanmazsa erteleyeceğim

Bu sırada federasyon yetkilileriyle de görüşen hakem Bülent Yıldırım, “10 dakika içinde ışıklar yanmazsa maçı erteleyeceğim” dedi. Bunun üzerinden yaklaşık 10 dakika geçmeden arıza giderilip ışıklar yanınca, karşılaşma 42 dakikalık duraklamanın ardından kaldığı yerden devam etti.

Bu arada elektrik arızası sırasında maçtan önce tam sayfa “Lambaya püf de” başlığı ile çıkan yerel bir gazete statta dağıtılıp, bu olay da üstüne gelince gülüşmeler yaşandı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz