Gündem Haberleri

  41 yıl sonra annesine kavuştu

  Turan KURT (DHA)
  25.10.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Henüz altı aylıkken annesinden ayrılmak zorunda bırakılan, dört yaşındayken yetiştirme yurduna verilen ve Kastamonu’da bir ilköğretim okulunda hizmetli olarak çalışan Mehmet Tınkaoğlu, yaptığı araştırmalar sonucu 41 yıl sonra Bitlis’in Adilcevaz İlçesi’nde yaşayan annesine kavuştu.

  Evlendiğini ve iki çocuk sahibi olduğunu belirten, ancak sürekli annesini merak ettiğini belirten Tınkoğlu, şunları söyledi:

  "Nüfus kayıtlarına girerek annemin sağ olduğunu, Bitlis’in Adilcevaz ilçesi Kavuştur köyünde yaşadığını öğrendim. Telefon numarasını bulup köye telefon ettim. Annem telefona çıktığında sesi titriyordu, benim öldüğümü sandığı için başlarda ikna olmadı. Annemin adresini alıp ona mektup yazdım, içine fotoğrafımı koydum. Bir ay sonra da annemin köyüne gidip kendisiyle karşılaştım ve elini öptüm. 41 yıl sonra anneme kavuştum ve bir hafta Bitlis’teki evinde kaldım."

  58 yaşındaki İsmet Yılmaz da altı aylıkken elinden alınan çocuğunun ardından eşinden ayrıldığını ve Bitlis’teki köyüne döndüğünü bildirdi. Burada ikinci evlilik yaptığını ve öldüğünü sandığı oğluna kavuştuğu için çok mutlu olduğunu belirtti.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı