İSTANBUL HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

41 WTO üyesi ticarette yükselen tansiyonla ilgili endişelerini duyurdu

DHA
09.05.2018 - 10:55Son Güncelleme :
41 WTO üyesi ticarette yükselen tansiyonla ilgili endişelerini duyurdu
DHA

Mahmut Can Emir / İstanbul, 9 Mayıs (DHA) – Dünya Ticaret Örgütü’ne (WTO), örgütün 41 üyesi tarafından imzalanan, ticarette yükselen tansiyon ve korumacı politikalarda görülen artış ile ilgili endişeleri ifade eden bir açıklama gönderildi.
WTO Genel Konseyi’ne 8 Mayıs tarihinde iletilen ortak açıklamada WTO Genel Konseyi’nin toplanmasını ve hükümetlerle aralarındaki sorunları iletişim ve WTO aracılığıyla çözmeleri önerildi.
Yapılan açıklamada, WTO tarafından şekillendirilen sağlıklı, kurallara dayanan ve çok taraflı olan ticari sistemin ülke ekonomilerine büyük katkı sağladığı ve küresel ekonomi için de sağlıklı olduğunun altı çizilirken, 41 ülkenin ticarette yükselen tansiyondan endişeli oldukları belirtildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde 41 WTO üyesi ticarette yükselen tansiyonla ilgili endişelerini duyurdu haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı