Eğitim Haberleri

EĞİTİM

  Dünya çocukları 23 Nisan kutlamasında

  AA
  22.04.2016 - 09:30 | Son Güncelleme: 22.04.2016 - 10:19

  Yaklaşık bir hafta önce başlayan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları devam ediyor. Yarın birçok ilde etkinlikler düzenlenecek. Çeşitli ülkelerden gelen çocuklar ise farklı illerdeki kutlamalara katılıyor.

   

  23 Nisan kutlamaları başladı23 Nisan kutlamaları başladı

   

  41 ülkenin çocukları 23 Nisan için Kocaeli’nde 

  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nce "23 Nisan Uluslararası Çocuk Şenliği" kapsamında kente 41 ülkeden gelen çocukların kortej yürüyüşü gerçekleştirildi.

  İzmit Seka Camisi önünde toplanan dünya çocukları, mehter ve bando takımı eşliğinde Büyükşehir Belediyesi önündeki tören alanına geldi.

  Büyükşehir Başkan Vekili Zekeriya Özak, törende yaptığı konuşmada, çocukların hayatın neşesini ve güzelliklerini gösterdiğini vurgulayarak, 41 ülkeden gelen misafirlere karşı insani vazifelerini yerine getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.     

  Özak, konuşmasında şunları söyledi:
  "Sevgili çocuklar, bu yıl Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olarak 8'incisini gerçekleştirdiğimiz "23 Nisan Uluslararası Çocuk Şenliği" kapsamında 41 ülkeden yaklaşık 1000 çocuk misafirimiz var. Siz misafirlerimiz ve sevgili çocuklar, yanında kaldığınız Türk ailelerin çocuklarıyla arkadaş olarak geleceğin barış yolu dünyasını beraber kurun, örnek olun. Unutmayın ki burada da sizlerin can dostları var artık. Sizleri gözlerinizden öpüyorum. Bayramınız kutluyorum."     

  Konuşmanın ardından tüm ülkeleri temsilen Ukrayna'dan gelen çocuklar dans gösterisi yaptı.     

  Etkinlik sonunda ülke liderlerine Özak tarafından albüm hediye edildi.     

  Edirne'de 7'nci Balkan Çocuk Şenliği

  7'nci Balkan Çocuk Şenliği, kortej yürüyüşüyle başladı.     

  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları çerçevesinde, Balkan ülkelerinden gelen konuk öğrenciler, Edirne Vali Vekili Mustafa Ergün'ü ziyaret etti.     

  Öğrencileri Edirne'de ağırlamaktan mutluluk duyduğunu belirten Ergün'e, öğrenciler ülkelerine özgü hediyeler verdi.     

  Ardından Vali Vekili Ergün ve Vali Yardımcısı Mustafa Serdar Bakır, konuk öğrencileri uğurladı.     

  Balkanlar'dan gelen öğrenciler Saraçlar Caddesi'ne kadar Edirne Belediye Bandosu eşliğinde yürüdü, burada gösteriler sundu.      

   

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı