41 milyon euroluk proje

Hürriyet Haber
06.08.2009 - 15:21 | Son Güncelleme: 06.08.2009 - 15:21

Ünlü İngiliz tasarım firması Broadway Malyan ve AB Invest Bodrum’da turizm, İstanbul’da kentsel dönüşüm projelerine talip oldu

Yurt içi ve uluslararası gayrimenkul pazarında gayrimenkul geliştirme, yatırım analizleri ve gayrimenkul danışmanlık hizmetleri sunan Türk şirketi AB Invest ve dünyanın en iyi 25 Mimarlık şirketi arasında gösterilen Mimarlık, Şehircilik ve Tasarım hizmetleri sunan İngiliz şirketi Broadway Malyan, Türk ve uluslararası inşaat sektöründe stratejik iş birliği yaptıklarını açıkladı.

Broadway Malyan ve AB Invest’in ilk gerçekleştirecekleri proje,  Bodrum Akyarlar’da eğlence ve turizm projesisi olacak. Proje, AB Invest’in sahibi olduğu 300 dönüm arazi üzerine konumlanacak. Alışılmış projelerden çok farklı bir konsept ile hayata geçecek olan bu projede eğlence, spor, dinlenme, kültür, alışveriş, sağlık gibi farklı ihtiyaçların hepsine birden cevap verilecek. Türkiye’de hiç yapılmamış extrem sporlar da bu konsept içersinde yer alacak.

Proje değeri 41 milyon euro

Broadway Malyan’ın 50 yılı aşkın uluslararası tecrübesi ile oluşturulacak olan bu projede, AB Invest  mal sahibi olmanın yanı sıra şehir plancıları, mimarlar ve mühendislerden oluşan güçlü kadrosuyla tüm lokal hizmetleri verecek. Yatırım tutarı 41 milyon Euro’yu bulacak bu proje, 2010 Nisan ayında başlayacak, 2011 yaz sezonunda tamamlanacak.

Broadway Malyan daha önce Manchester, Dubai ve Liverpool gibi dünya şehirlerinin de arasında yer aldığı  pek çok kentsel dönüşüm projesini hayata geçirmişti.

Öte yandan AB Invest ve Broadway Malyan, İstanbul’da da kentsel dönüşüm projelerine hazırlanıyor. ki firma yakın zamanda yeni mimari projelerle gündeme gelmeyi hedefliyor.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı